Poseł Nowak o rewitalizacji parku, Wlkp. Dolinie Energii i sprawiedliwej transformacji [wideo]

Poseł Nowak - konferencja prasowa | Turek, styczeń 2020 r.

Po pierwszym dyżurze poselskim w nowej kadencji poseł Tomasz Nowak spotkał się z lokalnymi mediami na konferencji prasowej. Przede wszystkim podziękował mieszkańcom Turku i powiatu za głosy, które otrzymał w ubiegłorocznej kampanii parlamentarnej. Przedstawił także tematy, którymi będzie zajmował się podczas obecnej kadencji sejmu.

Poseł Platformy Obywatelskiej ocenił liczbę głosów, którą w naszym powiecie uzyskał w wyborach, jako wynik bardzo dobry. Stąd też konferencję rozpoczął od słów podziękowań skierowanych do swoich wyborców.

Poseł Nowak z zadowoleniem przyjął decyzję marszałka województwa o przyznaniu 14 mln zł na rewitalizację turkowskiego parku. Parlamentarzysta zadeklarował, że tak jak do tej pory, dalej będzie wspierał Turek i zabiegał dla niego o środki unijne, których dysponentem jest Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Jednym z głównych tematów jego działalności poselskiej będzie budowa Wielkopolskiej Doliny Energii. Dlatego też ponownie wstąpił do sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, w której został wybrany na wiceprzewodniczącego. Poseł należy także do Komisji ds. Unii Europejskiej. Kolejnym tematem, który będzie wspierał to tzw. sprawiedliwa transformacja energetyczna. To możliwość i szansa na pozyskiwanie poważnych środków europejskich w ramach platformy powęglowej, ale nie tylko.

Z uwagi na zainteresowanie Turkiem i aktywność na naszym terenie japońskiego koncernu energetycznego Tomasz Nowak (PO)  zamierza włączyć się w prace powstającej  parlamentarnej grupy bilateralnej polsko-japońskiej.

Zapraszamy do obejrzenia konferencji

Tagi: , ,

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.