Sobczak odchodzi, a oddział wewnętrzny wznawia działalność. Przypadek?

PiS zatapia szpital. Krzysztof Sobczak dyr. SP ZOZ Turek

Dyrektor SP ZOZ w Turku odchodzi z końcem września. Tym samym kończy się dyrektorowanie lokalnego “Misiewicza”. Partia pod przewrotną nazwą “Prawo i Sprawiedliwość” najpierw zrobiła Krzysztofa Sobczaka prezesem kopalni, później prezesem komunalnej spółki w Kole, a na koniec dyrektorem turkowskiego szpitala. W międzyczasie związkowiec Sobczak poprezesował sobie w klubie sportowym Tur Turek. Wszystkie te podmioty po prezesurze takiego fachowca popadały w kolosalne kłopoty, a Tur nawet się rozwiązał.

W trakcie majowego posiedzenia Rady Społecznej SP ZOZ w Turku starosta Kałużny wraz z dyrektorem Sobczakiem poinformowali, że oddział wewnętrzny zostaje tymczasowo zamknięty. Oficjalnym powodem był brak lekarzy. Tajemnicą poliszynela było, że prawdziwym powodem był jednak brak kompetencji miękkich, brak umiejętności współpracy ze strony dyrektora z kadrą medyczną.

Szpital jest finansowym bankrutem od wielu już lat. Pisałem o tym wielokrotnie, zabierałem głos w tej sprawie na forum rady powiatu. Zamknięcie oddziału wewnętrznego generowało mniejsze przychody z kontraktu z NFZ. Powiat jako formalnie podmiot tworzący SP ZOZ nie mógł dłużej tolerować zamkniętych drzwi na oddziale wewnętrznym. Starostowie Kałużny i Karski dopiero po kilku miesiącach bezczynności usunęli główną przeszkodę do ponownego uruchomienia interny.

Na stronach Turek24 ostrzegaliśmy starostę, że pomysł z Sobczakiem jako dyrektorem szpitala jest chybiony. W jednym z artykułów pn. Starosta igra z bezpieczeństwem zdrowotnym mieszkańców powiatu? wyjaśnione zostało dlaczego.

Były dyrektor szpitala w Kole rozpocznie pracę w turkowskim szpitalu?

Źródła ze szpitala podają, że pracę w turkowskiej lecznicy rozpocznie były dyrektor szpitala w Kole Cezary Chmielecki. Wiosną 2019 r. zrezygnował z tej posady.  Kolskie media internetowe podawały, że przyczyn w decyzji dyrektora Chmieleckiego szukać należy w cofnięciu mu zgody przez zarząd powiatu kolskiego na dodatkowe zatrudnienie i na prowadzenie praktyki lekarskiej w czasie poza pełnieniem funkcji dyrektora.

Dziwna to jest sytuacja, gdy lekarze z Turku pracują w szpitalu w Kole, a w naszym szpitalu leczą medycy z powiatu kolskiego. Logika godna Prawa i Sprawiedliwości, gdyż ta formacja rządzi tak w powiecie tureckim jak i kolskim. Dopiero gdy uświadomimy sobie ten fakt, to zrozumiemy irracjonalne zachowanie radnych PiS w radzie powiatu i radzie miasta. Jedni i drudzy gotowi byli biec z bukietem kwiatów do dyrektora Sobczaka chwaląc jego wiekopomne osiągnięcia. Przypominało to wypisz wymaluj powrót byłej premier Beaty Szydło po sławetnym sukcesie w Brukseli 1:27.

Dariusz Młynarczyk


Tagi: , , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.