Świadkowie Jehowy w Turku odwiedzają wszystkich z zaproszeniami. O co chodzi?

Chleb i wino na Pamiątce śmierci Jezusa 2024

Dla milionów ludzi na całym świecie, niedziela 24 marca 2024 roku, będzie wyjątkowym dniem. Spotkają się w wielu miejscach, w tym także w Turku, by po zachodzie słońca upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa. Każdy mieszkaniec jest mile widzianym gościem.

Uroczystość ta, znana jako Pamiątka, to najważniejszy dzień dla niemal 9 milionów Świadków Jehowy na całym świecie. Obchodzą oni to święto każdego roku, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w Ewangelii według Łukasza 22:19: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Jak wyjaśnia Artur Owczarek, rzecznik Świadków Jehowy w regionie łódzkim:

„To polecenie i jednocześnie prośba Jezusa, którą wypowiedział krótko przed swoją śmiercią niemal dwa tysiące lat temu. Było to dokładnie 14 dnia miesiąca nisan 33 roku naszej ery. Ponieważ posługiwano się wówczas biblijnym kalendarzem księżycowym jest to obecnie święto ruchome. W tym roku rocznica tego wydarzenia przypada dokładnie 24 marca. Tego dnia Świadkowie na całym świecie spotkają się, by upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa”.

Co ciekawe, w zeszłym roku na święto Pamiątki przyszło ponad 20 milionów osób, czyli dużo ponad dwa razy więcej niż samych wyznawców. W Polsce w uroczystości wzięło udział aż 186 tysięcy ludzi! Skąd takie zainteresowanie? 

 Artur Owczarek rzecznik Świadków Jehowy w regionie łódzkim wyjaśnia:

„Wiele osób, które przychodzą na tę uroczystość nie jest Świadkami Jehowy. Niektórzy po prostu chcą zobaczyć jak wygląda to święto. Z kolei inni, dzięki zdobyciu wiedzy z Biblii pragną okazać docenianie dla ofiarnej śmierci Jezusa. Cieszymy się z coraz większego zainteresowania ze strony naszych gości. Zapewne również w tym roku wielu naszych znajomych, przyjaciół, sąsiadów czy krewnych przybędzie na tę uroczystość, by wysłuchać zachęcającego przemówienia, podkreślającego wartość tego co uczynił Chrystus. Każdy mieszkaniec Turku będzie mile widziany”.

W tym roku, tylko w Polsce uroczystość Pamiątki odbędzie się w ponad 1270 miejsc – i co interesujące – aż w 11 językach. W Turku Świadkowie Jehowy i przybyli goście spotkają się o godzinie 18.00 w miejscowej Sali Królestwa, przy ul. Milewskiego 30, oraz przy ul. Legionów Polskich 8. Podczas uroczystości zostanie wygłoszone przemówienie, które wyjaśni, dlaczego Jezus umarł i jakie znaczenie jego śmierć ma dla każdego człowieka Program wszędzie będzie taki sam i potrwa około godziny.

Podobnie jak to było w ubiegłych latach, także i teraz , Świadkowie Jehowy prowadzą specjalną kampanię zapraszania na doroczne święto Pamiątki, ale także na wykład specjalny „Zmartwychwstanie — zwycięstwo nad śmiercią!”, który zostanie wygłoszony w niedzielę 17 marca w  miejscowej Salach Królestwa. Jak zapowiadają organizatorzy, w  30-minutowym wykładzie opartym na Piśmie Świętym mówca wyjaśni temat nadziei na zmartwychwstanie, które nastąpi już w niedalekiej przyszłości. 

We wspomnianej kampanii w Polsce udział bierze ponad 116 tysięcy Świadków Jehowy.

Obydwa wydarzenia, mają charakter otwarty, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o dokładnych lokalizacjach i godzinach można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy JW.ORG.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tysięcy wyznawców.


Tagi:

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.