Teatr z klasą w Szkole Podstawowej we Władysławowie

Władysławów. Teatr z klasą

Od września uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie uczestniczyli w projekcie „Teatr z klasą”. Przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane dzięki funduszom pozyskanym w Konkursie Mikordotacji Wielkopolska Wiara 2018 (współpraca Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Caritas Poznań i Centrum PISOP). Głównym celem projektu było otwarcie najmłodszych dzieci na teatr i walory poznawcze z nim związane. Dzieci z małych miejscowości rzadko mogą uczestniczyć w spektaklach teatralnych i najczęściej po prostu nie mają możliwości poznania czym jest teatr i jakie wartości ze sobą niesie.

W ramach projektu najmłodsze dzieci z gminy Władysławów mogły wyjechać dwukrotnie do Teatru Arlekin w Łodzi, a także wziąć udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez animatorów łódzkiego teatru. Uczniowie podziwiali zatem zaczarowany świat baśni przedstawianej tym razem w teatrze lalkowym, co było dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. Dzieci obejrzały spektakle: „Piękna i Bestia” oraz „Tymoteusz wśród ptaków”. Warsztaty z kolei pozwalały na bliski kontakt z różnego rodzaju lalkami, a także na własne kreacje aktorskie.

Kolejnym etapem projektu były zajęcia teatralne prowadzone na terenie szkoły przez Małgorzatę Karską i Elżbietę Kałużną. Efekty wytężonej pracy dzieci i opiekunek mogliśmy podziwiać w minioną środę. Rodzice, nauczyciele i uczniowie, którzy pojawili się na przedstawieniu byli zachwyceni talentem i zaangażowaniem uczestników projektu. Dzieci przestawiły bowiem inscenizacje do wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Stanisława Jachowicza.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w projekcie stanie się początkiem wielkiej i pięknej przygody z jakże pożyteczną sztuką, jaka jest bez wątpienia teatr.

Projekt  powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia „Koniczynka” i Szkoły Podstawowej we Władysławowie.

Dziękujemy wolontariuszom, którzy zaangażowani zostali w pracę nad projektem, a także osobom, które od samego początku wspomagały przedsięwzięcie.

materiał nadesłany

Tagi: , ,

« Styczeń 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.