Tuliszków. Bawili słowem i muzyką na Dniu Kobiet i Mężczyzn

Tuliszków, to miasto w którym warto być, a już na pewno uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i muzycznych. Wszystkie panie i wszyscy panowie, którzy zdecydowali się zawitać wczoraj do hali widowiskowo-sportowej z pewnością nie żałują swej decyzji. Po raz jedenasty mieszkanki gminy mogły się bawić z okazji swego święta. Po raz pierwszy płeć męska świętowała wraz z nimi.

Utarło się przekonanie, że Dzień Kobiet jest tylko dla kobiet. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza w gminie Tuliszków, która coraz częściej zaskakuje nas wyjątkowymi wydarzeniami. 8 marca postanowiono do wspólnej zabawy zaprosić kobiety i mężczyzn, żony i mężów, matki i ojców, siostry i braci.

“Z Tobą chcę oglądać świat”… z humorem muzyką i nutą poezji

Kobiety to podobno jedne z najbardziej  niezrozumiałych istot na świecie. Niejednokrotnie jednak były inspiracją dla płci przeciwnej. Zachwycił się nimi i Mirosław Rojek czyniąc je bohaterkami swych tekstów. W sposób zabawny, ale i z dystansem do wad podjął się sztuki opisania charakteru, zachowania obu płci i relacji damsko-męskich. W tekstach i tekścikach dytektora M-GOK w Tuliszkowie, który dał się poznać lokalnej społeczności także jako poeta, kobiety poszukiwały prawdziwego mężczyzny, a oczami mężczyzn poznawaliśmy kobiety. Utwory podjęli się zaprezentować: Renata Chorążewska, Ewelina Piwońska-Kubiak, Aleksandra Nawara, Anna Wiśniewska, Wit Bryliński, Roman Jarosik, Maciej Pieszak, Zdzisław Pietrzak, Krzysztof Roman oraz Zbigniew Rosiak. Występ mieszkańców gminy poprzedziły dwie próby, a efekt nagrodzony został gromkimi brawami widowni.

Rozpoczęli od Bacha a skończyli na “Chałupach welcome to”

Ludzie odchodzą a muzyka zostaje. Tego wieczoru zabrzmiały największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Publiczność usłyszała doskonale znane utwory, jak Zacznij od Bacha, Lubię wracać, Chałupy welcome to, Pszczółka Maja.

Utwory wykonał KASZTELAN BAND PROJECT, zespół z zaledwie dwumiesięcznym stażem, ale już brzmieniem kilkuletnim. W jego skład weszli: Mariusz Dróżdż (perkusja i wokal), Jarosław Durkiewicz (gitara basowa i wokal), Tomasz Maćkowski (akordeon, keyboard i wokal), Tomasz Radecki (gitara i wokal), Mirosław Robak (saksofon altowy), Mateusz Staciwa (trąbka), Marcin Skórka (puzon),z gościnnym udziałem: Aldony Bednarz (wokal), Marcela Drożdża (waltornia i wokal) oraz Artura Zajdla (perkusja).


Tagi: ,

Kalendarz wydarzeń

« Maj 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
nie 26

Turek. Wystawa Na zdrowie

6 maja - 27 czerwca
nie 26
nie 26
nie 26

Dni Malanowa

25 maja - 26 maja

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.