Turek. Styl hiszpański na preformance fryzjerskim Pretty Woman

Turek. Pretty Woman

Hiszpania kojarzy się zazwyczaj z ciepłym klimatem, ciemnowłosymi pięknościami o gorącym temperamencie i walkami byków. To także ojczyzna stroju i tańca flamenco. To właśnie ten styl stał się tematem przewodnim tegorocznego performance fryzjerskiego Pretty Woman. Podczas niego po raz szósty uczniowie klas fryzjerskich z ZST w Turku wykazali się talentem, kreatywnością i wyobraźnią. Inspiracją do corocznych spotkań jest wirtuoz fryzjerstwa, Polak pochodzący z Sieradza – Antoni Cierplikowski.

Performance fryzjerski „PRETTY WOMAN”, rozpoczął Turkowski Babski Weekend organizowany od czterech lat w Miejskim Domu Kultury w Turku. W performance uczestniczą wychowankowie ZST w Turku. Został on połączony z wernisażem fotografii “Stylizacje”. Inspiracją do przygotowania pokazu fryzjersko – kosmetycznego stał się wirtuoz fryzjerstwa, Polak, pochodzący z Sieradza – Antoni Cierplikowski. To on zapoczątkował modę na krótkie włosy tzw. „chłopczycę”. Zmieniając rzeczywistość, modę, stał się natchnieniem dla wielu.

Tegoroczne wydarzenie przeprowadzone zostało z udziałem gościa specjalnego Jacka Bystrego, który popularność zyskał nie tylko dzięki fryzjerstwu, ale i udziałowi w programie Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy”.

 „Rak‘n’Roll Daj Włos! and konkurs językowy

Spotkanie było również okazją do wręczenia podziękowań za akcję charytatywną o charakterze ogólnopolskim „Rak‘n’Roll Daj Włos! Każdy kto chce obciąć włosy może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Swoje włosy na pomoc osobom zmagającym się z problemem nowotworowym w pracowni ZST w Turku oddało już blisko 30 osób.

Podczas dzisiejszego spotkania w MDKu rozstrzygnięto także konkurs językowy, który odbył się w murach szkoły.

Inicjatorem oraz koordynatorem Pretty Woman była Emilia Marucha. Współorganizatorami wydarzenia zostali: Agata Buchali, Anna Dzikowska, Mariusz Kominiarczyk, Beata Moszczyńska, Małgorzata Robak-Pabiańska, Milena Przybylska, Małgorzata Szymańska, Joanna Tomaszewska oraz Anna Stefanowska.


Tagi: , ,

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.