Tuliszków. Młodzi mieszkańcy Sarbicka z wizytą w urzędzie

Młodzi mieszkańcy sołectwa Sarbicko odwiedzili w dniu 3 lutego urząd w Tuliszkowie. Gośćmi byli nagrodzeni w konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym, zorganizowanym przez sołectwo Sarbicko podczas imprezy plenerowej o nazwie „Ognisko Integracyjne Mieszkańców Sarbicka”.

Młodych mieszkańców Sarbicka powitał burmistrz Krzysztof  Roman. Opowiedział im o zasadach funkcjonowania gminy i przybliżył historię samorządu terytorialnego. Dzieci miały okazję zasiąść w fotelu burmistrza i poczuć się przez chwilę  jak włodarz gminy. W trakcie zwiedzania urzędu młodzież zaznajamiała się z pracą poszczególnych referatów. Przygotowano dla nich wiele atrakcyjnych zajęć takich, jak odpowiednie segregowanie odpadów do koszy oznaczonych konkretnymi kolorami, zgodnie z segregacją obowiązującą w Gminie i Mieście Tuliszków czy też umieszczanie na mapie Tuliszkowa miniatur zabytków.

Dzieci miały okazję popracować nad elementami projektu budowlanego, obejrzeć łańcuch kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, stuletnią księgę, w której zapisywane były dane dotyczące narodzin czy też zobaczyć zdjęcia w gminnych kronikach. Poznały historię Tuliszkowa, skład i zasady funkcjonowania Rady Miejskiej, zasady przyznawania odznaki Zasłużony dla Gminy i Miasta Tuliszków. Co więcej, mogły nawet tę odznakę zobaczyć. Ponadto, młodzież dowiedziała się kim są Honorowi Obywatele Gminy i Miasta Tuliszków, czym zajmuje się Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuliszkowie i jakie zadania realizują poszczególne referaty w urzędzie. Ciekawostką były zdjęcia lotnicze gminy Tuliszków, które pozwoliły poznać gminę z zupełnie innej perspektywy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach i  zadawały szereg pytań związanych z tutejszym samorządem. Zostały również zaproszone na pizzę, którą zjadły w towarzystwie włodarza.

Podsumowaniem wizyty był konkurs wiedzy o Tuliszkowie. Zwyciężczyni otrzymała kalendarz książkowy z imienną dedykacją burmistrza. Natomiast wszystkim pozostałym uczestnikom spotkania wręczono upominki z logo promocyjnym Gminy i Miasta Tuliszków.

źródło: tuliszków.pl


Tagi: ,

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.