Turek. „Prastara książnica – skarb i tajemnica…”

„Prastara książnica – skarb i tajemnica, …bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi” to tytuł spektaklu wystawionego 2 czerwca. Przed młodą widownią w minioną niedzielę zaprezentowali aktorzy krakowskiego teatru „Maska”. Wydarzenie, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, odbyło się w ramach projektu „Z książką można wiele”. Dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Piratka Kira, tajemniczy szaman, kangur i lew to bohaterowie spektaklu, którzy zabrali dzieci w niezwykłą, pełną przygód, ale i niebezpieczeństw podróż. Na bezludnej wyspie, która stała się celem wyprawy, ukryty był niezwykły skarb. Młodzi widzowie wspólnie z rezolutną piratką, rozwiązując przekazany przez szamana rebus. Starali się odkryć czym owy skarb jest i gdzie się znajduje. Wspólne poszukiwania zakończyły się wielkim sukcesem, który uświadomił wszystkim, że to właśnie książki są ogromną skarbnicą wiedzy. Internet natomiast nie może zastąpić wszystkich innych źródeł informacji. Spektakl w przyjemny sposób uzmysłowił również, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni kontakt “twarzą w twarz” z drugim człowiekiem, prawdziwa przyjaźń, wzajemna pomoc i szacunek.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach cyklu „Niehandlowa z książką”, którego głównym celem  jest promocja literatury. To także wzmocnienie potencjału biblioteki, jako ciekawego miejsca na kulturalnej mapie Turku. Dzięki fantastycznej pogodzie spektakl zrealizowany został w wersji plenerowej i świetnie wpisał się w miejskie obchody Dnia Dziecka i Rodziny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

materiał prasowy MBP w Turku


Tagi: , , , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.