Turek. Rozpad klubu PiS, czy pokazanie żółtej kartki burmistrzowi?

Radni PiS - Jerzy Pionke, Maryla Stolarek, Dariusz Jasak

Jeżeli w głosowaniu nad uchwałą, którą burmistrz Antosik określa jako jedną z najważniejszych dla niego w kadencji, głosuje „za” tylko jeden radny PiS, to mamy do czynienia z rozpadem klubu PiS? Czy jest to raczej ostrzeżenie dla burmistrza?

Prawo i Sprawiedliwość do Rady Miejskiej Turku wprowadziło czterech radnych. Po kilku miesiącach, w okresie gdy PiS był jeszcze w pozycji do Romualda Antosika, na stronę burmistrza przeszedł Krzysztof Graczyk. Nie był członkiem PiS, niemniej był to pierwszy sygnał, iż klub nie jest monolitem.

Wiosną 2016 r. PiS, za fotel przewodniczącego rady dla Dariusza Jasaka, zawarło koalicję z burmistrzem Antosikiem, którego wcześniej przez kilka lat odsądzało od czci i wiary. Przez 1,5 roku radni PiS lojalnie głosowali za propozycjami przedkładanymi radzie przez burmistrza.

Plan miejscowy dzieli radnych Prawa i Sprawiedliwości

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni uchwalali zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn. Stadion. Dla mniej wtajemniczonych wyjaśniamy, iż chodzi o teren po byłej starej Mirandzie. Nieobecny podczas obrad był radny Jerzy Pionke (PiS). Musiał mieć poważny powód, gdyż procedowana uchwała była dla Romualda Antosika priorytetowa, co dwukrotnie na sesji podkreślał.

Przy głosowaniach nad uwagami zgłoszonymi do projektu planu jak i nad samą uchwałą propozycji burmistrza nie popierała radna Maryla Stolarek. Wierny burmistrzowi pozostał jedynie przewodniczący Dariusz Jasak. Wynik głosowania brzmiał: 11 głosów „za” przy 7 głosach „wstrzymujących się”.

Przy głosowaniu jednej z najważniejszych dla burmistrza uchwał jeden radny PiS był „za” (Jasak), jeden radny PiS nie stawił się na sesję (Pionke), a radna Stolarek nie poparła w głosowaniu Romualda Antosika.

SLD też podzielony

Wśród głosów wstrzymujących się nad przyjęciem zmiany planu miejscowego było czterech radnych TS, radna Stolarek z PiS oraz dwóch radnych SLD. Trzeci radny SLD Stanisław Ćwiek głosował zgodnie z wolą burmistrza. Natomiast radny Marczewski junior nie stawił się na sesji.


Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

« Październik 2019 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
sob 19

Kino TUR. Playmobil. Film

18 października - 21 października
sob 19

Kino TUR. (Nie)znajomi

18 października - 21 października
pt 25

Kino TUR. Wyprawa Magellana

25 października - 28 października
pt 25

Kino TUR. Wojna o prąd

25 października - 28 października

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.