Turek. Szkolili się dla mieszkańców

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku rozpoczęła w tym roku realizację zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście”, na które otrzymała dofinansowanie z BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ. Obok ciekawych projektów edukacyjno-animacyjnych organizowanych w partnerstwie dla mieszkańców, bibliotece udało się zrealizować cykl inspirujących szkoleń dla pracowników instytucji oraz przedstawicieli partnerów.

Szkolenia to jeden z istotniejszych filarów BLISKO, dlatego też turkowska biblioteka zaplanowała i zrealizowała szereg inspirujących spotkań warsztatowych, służących podnoszeniu kompetencji i nabywaniu nowych umiejętności.

On-line, warsztatowo i w terenie

Pracownicy biblioteki oraz przedstawiciele partnerskich instytucji i stowarzyszeń wzięli udział, między innymi, w cyklu szkoleń dotyczący tworzenia gier mobilnych, jako formy zaangażowania społeczności lokalnej i dotarcia do nowych grup odbiorców. Na wstępnym szkoleniu on-line, uczestnicy dowiedzieli się jak wykorzystywać gry i ich elementy na polu działań animujących czytelnictwo oraz kulturę, a także w obrębie edukacji. Następnie przyszedł czas na działania warsztatowe, podczas których, uczyli się korzystać z konkretnych narzędzi do tworzenia gier. W efekcie po 21 godzinach szkoleniowych grupie warsztatowej udało się stworzyć mobilną grę miejską pt „Tajemnica zagonionych wersetów”, w którą zagrać mogli mieszkańcy miasta.

Kolejne szkolenie zrealizowane w ramach zadania dotyczyło diagnozowania potrzeb lokalnej społeczności. W trakcie warsztatów szkoleniowych uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób dostosowywać realizowane w ramach projektu działania do potrzeb i kontekstu społecznego także nabyli umiejętności związanych z badaniem responsywności działań, badaniem publiczności i zastosowaniem różnych narzędzi badawczych.

Ostatnia część szkoleń poświęcana była budowaniu projektów kulturalnych, podczas których uczestnicy warsztatów mieli możliwość nabywać umiejętność w terenie, rozmawiając z lokalną społecznością.

W sumie udało się przeszkolić 17 osób w trakcie 36 godzin szkoleniowych.

Szkolenia dla pracowników biblioteki oraz przedstawicieli partnerów dofinansowane zostały ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.


Tagi: , ,

« grudzień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
niedz. 12

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.