Turek. W egzotyczną podróż z ciocią Jadzią

Turek. Spotkanie z Elizą Piotrowską

W minioną niedzielę, 19 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Niehandlowa z książką”. Wydarzenia organizowane są w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem instytucję odwiedziła Eliza Piotrowska, tłumaczka, pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, by poprowadzić zajęcia warsztatowe.

Tam, gdzie przyjeżdża Eliza Piotrowska, chyba zawsze świeci słońce. Autorka przywozi je ze sobą z Brazylii, gdzie mieszka na co dzień. Tak też było i w turkowskiej bibliotece, podczas niezwykle kreatywnych warsztatów ilustratorskich.

Mieszkająca nad brzegiem oceanu w Brazylii, autorka kilkunastu książek dla dzieci, zajmuje się także tłumaczeniami z języka włoskiego. Jej wersję „Tupcia Chrupcia” znają prawie wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym. Oprócz przekładów i książek autorskich pisze do dziecięcych czasopism, takich jak Miś czy Świerszczyk. Jest także laureatką wielu nagród literackich.

Podczas niedzielnych warsztatów autorka zabrała wszystkich uczestników w literacki świat cioci Jadzi. Wszystko po to, by wspólnie odwiedzić między innymi egzotyczne Rio de Janeiro i przepiękny Rzym.  Efektem prawie dwugodzinnego spotkania były kolorowe pocztówki z różnych zakątków świata, które odwiedziła bądź mogłaby odwiedzić książkowa bohaterka serii o przygodach zabawnej cioci.

„Niehandlowa z książką” – to cykl spotkań dla dzieci odbywających się w niehandlowe niedziele,  których głównym celem  jest promocja literatury, ale także wzmocnienie potencjału biblioteki, jako ciekawego miejsca na kulturalnej mapie Turku. W ramach działania odbywać będą się spotkania autorskie, warsztaty oraz spektakle teatralne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

materiał prasowy MBP w Turku


Tagi: ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.