Turkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rok akademicki 2019/2020

Po raz trzeci słuchacze Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali rok akademicki. Oficjalne otwarcie roku rozpoczęło się od hymnu Gaudeamus igitur w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego pod batutą Kamili Pacześnej. 

To bardzo ważne, by starsi mieszkańcy Turku i powiatu tureckiego mieli swoje miejsce do aktywności intelektualnej, sportowej, kulturalnej i towarzyskiej. Nasz uniwersytet jest takim miejscem, ważnym miejscem dla seniorów, którzy pracę zawodowa mają poza sobą. Nie chcą siedzieć w domu na kanapie z pilotem w ręku. Pragną kontaktu z ludźmi, budzą stereotypy o ludziach starszych i pokazują piękno życia na emeryturze. Wszak na naukę nigdy nie jest za późno – mówił w auli liceum prezes TUTW Zdzisław Czapla.

Uniwersytet dla seniorów skupia już blisko 200 osób. Każdego roku przybywają kolejni. W czwartek indeksy uniwersytetu otrzymało trzynaścioro nowych słuchaczy. Aby wiedza przyswajana była w sposób łatwy i przyjemny TUTW poprowadzi swoje działania w formie wykładów, zajęć gimnastycznych, plastycznych, wycieczek, czy spotkań integracyjnych. Jego uczestnikom nie obce będą także zajęcia z komputerem, czy taniec towarzyski.

Żaków w październiku i listopadzie czeka prelekcja z Elżbietą Frasunkiewicz “W zakamarkach umysłu”. Z kolei o polskich symbolach narodowych opowie Piotr Gołdyn. Natomiast wykład “Niekoniecznie do apteki” poprowadzi Emilia Nowinowska. W planie pierwszego półrocza są także wykłady Hieronima Andrzejewskiego dyrektora ZPK woj. łódzkiego “Woda w środowisku”. Seniorzy wysłuchają także wykładu Jakuba Bartoszewskiego prorektora PWSZ w Koninie “Spór o istnienie świata”.

Na zakończenie wczorajszej uroczystości studenci wysłuchali tradycyjnego wykładu inauguracyjnego. W tym roku wygłosił go poseł Ryszard Bartosik. Temat Tam kędy szumią nurty Kiełbaski zaczerpnięty został ze zbioru tekstów wspomnieniowych i literackich wieloletniego premiera II RP Felicjana Sławoja Składkowskiego Pęk kluczy i dotyczył parku miejskiego w Turku.


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
sob 06

Rafał Trzaskowski – zbiórka podpisów

6 czerwca godz. 09:00 - 7 czerwca godz. 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.