W Smaszewie piknikowali pod chmurką [wideo]

Smaszew. Piknik rodzinny "Pod chmurką"

Od dawna Smaszew (gm. Tuliszków) nie miał takiej imprezy, jak w minioną niedzielę. Plac przy byłej szkole podstawowej zapełnił się tłumem ludzi. Na piknik rodzinny “Pod chmurką” ściągnęły bowiem całe rodziny z dziećmi. Jak się okazuje, żeby dobrze się bawić, nie trzeba wydawać masy pieniędzy i wyjeżdżać poza swoją miejscowość. 

Wyjątkowy dzień pełen zabawy z długą listą rozmaitych atrakcji dla najmłodszych zapewnili organizatorzy niedzielnego wydarzenia. Także dorośli nie mogli narzekać. Na miejscu poza podziwianiem występów wokalnych zespołów “Jarzębinki” oraz “Jankowe Dziewczyny” z Piętna, dzieci mogły miło spędzić czas bawiąc się na dmuchanej zjeżdżalni, czy w kulkach. Nie zabrakło również malowania buziek, baniek mydlanych, lodów i waty cukrowej.

Piknik był częścią projektu Programu Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności

Na gości pikniku czekały również konkurencje sprawnościowe z nagrodami. Nie mało emocji i dawki śmiechu przysporzyły dojenie “krowy” i bieg na nartach, czy rzut kaloszem. Tego dnia dobrze było zajrzeć choć na chwilę w to miejsce, by zobaczyć także występ grupy tanecznej Weroniki Rusek. Także pokaz umiejętności zawodników klubu Striker Turek wzbudził uznanie. Dodatkowo chętni mogli zdobyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, zaznajomić się ze sprzętem strażackim dzięki obecności druhów z OSP Tuliszków.

Świeże powietrze i duża ilość słońca zaostrzają apetyt. O smaczny poczęstunek w postaci przekąsek, ciast, kiełbaski i kaszanki z grilla oraz napojów zadbało KGW w Smaszewie. W organizację pikniku włączyli się ponadto sołtys Barbara Radziemska i rada sołecka.

Nasz piknik jest wyjątkowy? Dlaczego bo wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w jego organizację. Dzięki pomocy mieszkańców Smaszewa dzień będzie niezapomnianym przeżyciem. Mam nadzieję, że będziemy z chęcią chcieli go powtarzać w najbliższej przyszłości – pani Barbara, jedna z organizatorek imprezy.

Piknik był częścią projektu Programu Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i środki Działaj Lokalnie. Dzięki temu udało się zakupić mini grill.

O to aby mieszkańcy Smaszewa na długo zapamiętali ten piknik zadbali i sponsorzy: Gmina i Miasto Tuliszków, MGOK w Tuliszkowie, Gminna Samopomoc Chłopska, Sun Garden, AWG Polonez, PPHU TUL-POL, Trans-Oil, Fotografia Marta Piechocińska, Piekarnia Kasztelan, Eliza Klimczak- Wesołek, Pawilon Handlowy Marcin Zabłocki, Elektromechanika Pojazdowa Jasiński Tomasz, Agent ubezpieczeniowy Ireneusz Selewski, Andrewex, Mleczarnia Turek, Fit and Fun, Artmann, Stefan Markiewicz, Sklep Społem Katarzyna Karska, Kwiaciarnia „Stokrotka”, Księgarnia Tuliszków,restauracje “Meteora” oraz “Monaco”, Nuterena Robert Tamul, DJ Błażej Jarek, Lacpol Duo Zdisław Wojdak i Janusz Wojdak, Mechanika Pojazdowa Mariusz Bartoszczyk, Sala Bankietowa MM Maniccy, Zakład usługowo-budowlany Stachurski Mirosław, Betmag Grzegorz Majkowski, Hurtownia artykułów Przemysłowych Józef Andrzejewski, Gospodarstwo rolne Paweł Jakubowski, Gospodarstwo rolne Jakub Szulc, Zakład usług budownictwa wiejskiego Tadeusz Wawrzyniak, wybór własny Mirosław Kałużny


Tagi: ,

« Listopad 2019 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
pon 18

Turek. Zbiórka używanych zabawek

6 listopada - 2 grudnia
pon 18

Wystawa “Nasza Polska w sercu Władysławowa”

11 listopada godz. 10:00 - 11 grudnia godz. 18:00
pon 18

Kino TUR. Był sobie pies 2

15 listopada - 18 listopada
pon 18

Kino TUR. Joker

15 listopada - 18 listopada
pon 18

Wystawa. „Turek 2019” – triennale

15 listopada - 31 grudnia
śr 20

Turek. Biesiada Piosenki z myszką

20 listopada godz. 16:00 - 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.