Władysławów. Podróż w stronę kultury, czyli kalejdoskop polskich pieśni i tańców

W niedzielę, 19 maja Stowarzyszenie „Koniczynka” zorganizowało dla mieszkańców gminy Władysławów niezwykłą wycieczkę w stronę kultury. Pierwszym jej przystankiem było miejsce urodzin Fryderyka Chopina, czyli Żelazowa Wola.

W zabytkowym dworku i otaczającym go przepięknym o tej porze roku parku wciąż jeszcze unosi się duch genialnego kompozytora i jego niezwykłych dzieł. Tam mieli okazję wysłuchać na żywo przeszło godzinnego koncertu fortepianowego.

Następnie udali się do miejscowości Otrębusy, gdzie mieści się siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Przed koncertem wysłuchali opowieści o historii zespołu, poznali tajniki związane z jego funkcjonowaniem, zarówno od strony artystycznej, jak i organizacyjno–logistycznej. Przybliżono im również sylwetki twórców „Mazowsza” – Tadeusza Sygietyńskiego i jego żony Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.

Mogliśmy poczuć gorączkę przygotowań do spektaklu, zaglądając za kulisy i do tej części budynku, gdzie artyści za zamkniętymi drzwiami mieli ostatnie próby – informują uczestnicy wycieczki.

W jednej z najnowocześniejszych w Europie sal widowiskowych dane im było wysłuchać przeszło dwugodzinnego koncertu. Okazał się on niezwykłym przeżyciem nawet dla najbardziej wybrednych. Połączenie młodości, urody, talentu, energii, wysokich umiejętności i poziomu artystycznego z bogactwem polskiego folkloru to chyba najlepsze określenie tego, co działo się na scenie. Z pewnością długo pozostaną w pamięci przeżycia związane z tym niezwykłym koncertem, który odkrył przed nimi piękno i bogactwo ludowej kultury.

Zadanie współfinansowane przez Zarząd Powiatu Tureckiego na podstawie zlecenie realizacji zadań publicznych w zakresie – wspieranie wszechstronnych działań na rzecz aktywizacji i integracji osób w wieku emerytalnym oraz rozwoju i wykorzystania potencjału tych osób w środowisku lokalnym: „55+ – Przygoda z Kultura” – numer umowy 1/WE/2019.


Tagi:

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.