Zaniedbane drogi powiatowe. Radni Kawęczyna skarżą się

Kawęczyn. Sesja rady gminy

Radni gminy Kawęczyn mają dość pustych obietnic. Starostwo Powiatowe w Turku i Zarząd Dróg Powiatowych w Turku składają obietnice remontów, z których i tak się nie wywiązują.

Zaniedbane są drogi powiatowe. Na sesji 27.06 radni mieli nie jedną uwagę co do działalności tych organów odnośnie dróg powiatowych na terenie gminy Kawęczyn. Łukasz Mila niejednokrotnie interweniował w sprawie jednej z dróg powiatowych.

Jest to już, mogę śmiało powiedzieć, kilkunasta interpelacja dotycząca drogi powiatowej Kowale Pańskie – Kawęczyn. Chodzi o poprawienie stanu nawierzchni tej drogi i załatanie wyrw, dziur, które się tworzą na tej drodze. W jednym miejscu jest to taka duża wyrwa, że niebezpieczna jest dla pojazdów mechanicznych. Szczególnie niebezpieczna jest  dla motocykli, bo jest na pasie drogi. Nie wiem czym to jest spowodowane? Czy niechęcią zarządu powiatu i zarządu dróg powiatowych, bo na pewno nie brakiem pieniędzy. Bo, jak słyszymy od pewnego czasu w Polsce pieniędzy nie brakuje. Chyba to jest niechęć powiatu lub ZDP do mnie i tych interpelacji czy gminy, rady gminy i jeszcze innych osób? – zastanawiał się radny.

Dopytywał się również o to, czy na sesje zaproszenie otrzymał starosta, dyrektor szpitala i kierownik ZDP w Turku.

Zarząd Dróg Powiatowych pod obstrzałem

Kolejną interpelację złożyła do ZDP radna Krystyna Brzychcy. Upomniała się o drogę Kowale Pańskie – Młodzianów. – To jest porostu makabra co się robi. Tam wyrwy są i dziury. Remont jest naprawdę potrzebny. 

Także Ryszard Jaśkiewicz nie oszczędził ZDP w Turku. Nie wiem jak to nazwać, czy nieudolność czy….? – mówił radny wskazując na drogę od Żdżar w kierunku Marcjanowa, wzdłuż której już w maju miały być wycięte drzewa i krzewy.

Wójt odpowiadając na złożone na jego ręce interpelacje do powiatu i wnioski radnych rozkładał ręce – Mi też brakuje słów.

Niestety nie wygląda to dobrze, miałem obietnice, że będzie to zrobione do któregoś czerwca. Osobiście dzwoniłem, bo uznałem, że to możne być ważne, bo mieszkańcy o to pytają i może dojść do nieszczęścia. Na tę chwilę jest jak jest, ale tam jest coraz gorzej. Jaki jest powód nie wiem. Ten termin już raczej dotrzymany nie będzie  – mówił wójt odpowiadając radnemu Mili.

Dodał jednocześnie, że jeszcze w tym samym dniu postara się dowiedzieć co się stało, że termin ten nie został dotrzymany.

Dobrych wieści nie miał i dla radnej Brzychcy, nie potrafiąc odpowiedzieć, jak się ma sytuacja z remontem drogi, o którą zabiega.

Do zaproszeń na sesję odniósł się Piotr Gebler. Zaproszenie do pana starosty zawsze jest wysyłane, a jeśli chodzi o pana Paruszewskiego (kierownik ZDP w Turku), to ustaliliśmy, że na następną sesję mamy go zaprosić. Tylko żeby przyjeżdżali. Rani powiatowi zawsze dostają zaproszenia i to z dużym wyprzedzeniem, ale rzadko przyjeżdżają. Pomijam już pana starostę, bo mógłby chociaż nie sam, ale kogoś wysłać w zastępstwie – mówił przewodniczący rady dodając jednak, że i sami nie korzystają z zaproszeń na radę powiatu.


Tagi: , , , , , , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.