BlogTemat dniaWładysławów

Mikołaj Wysocki z rekordem życiowym na Mistrzostwach Polski

Mikołaj Wysocki jako jedyny reprezentant powiatu tureckiego startował w Mistrzostwach Polski U-18 w lekkiej atletyce. Ustanowił swój rekord życiowy w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami.

W miniony weekend w Bielsku-Białej odbyły się 54. PZLA Mistrzostwa Polski U-18 w lekkiej atletyce. Powiat turecki jako jedyny reprezentował mieszkaniec Władysławowa Mikołaj Wysocki.

Mikołaj Wysocki startował w biegu na 2000 m z przeszkodami. Pierwszy raz w swojej karierze udało mu się wystartować wśród najlepszych biegaczy, uczestników Mistrzostw Europy. W klasyfikacji końcowej na 24 startujących zajął bardzo dobre 10 miejsce i ustanowił nowy rekord życiowy na dystansie 2000 m z przeszkodami 6:25.79.

Teraz chwila wytchnienia, następnie obóz i ostre przygotowania do hali. Mikołaj obecnie jest zawodnikiem CWZS Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Lekkoatletyczne i trenuje pod okiem świetnego trenera i lekkoatlety Sylwestra Niebudka.

Foto: Kuźnia Kadru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − jeden =