Biblioteka pełna ludzi. Wydarzenia turkowskiej książnicy

Misja. Biblioteka pełna ludzi - projekt turkowskiej książnicy

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim oraz spektakl teatralny dla najmłodszych to wydarzenia zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka, w których w ostatnim czasie mogli uczestniczyć mieszkańcy naszego miasta. Oba spotkania zostały zrealizowane w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich turkowskiej bibliotece udało się pozyskać środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt „Misja: biblioteka pełna ludzi” choć wydaje się być zadaniem trudnym do wykonania w czasach pandemicznych obostrzeń, nie jest niemożliwy. Oferta przygotowana przez instytucje cieszy się dużym zainteresowanie wśród mieszkańców, zarówno tych dużych jak i małych. Tak między innymi było podczas ostatnich dwóch wydarzeń, jakie w ramach projektu zostały zrealizowane czyli spotkania autorskiego z Łukaszem Orbitowskim i spektaklu teatralnego dla dzieci „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem”.

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

Spotkanie z autorem to niebywała okazja dla czytelników do osobistej konfrontacji z twórcą. Łukasz Orbitowski, który odwiedził turkowska bibliotekę w miniony piątek, w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o swojej twórczości, zarówno o jej początkach, jak i o tym, co dopiero znajduje się w planach wydawniczych. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznać stosunek pisarza do przyznanych mu nagród oraz dowiedzieć się w jaki sposób powstawały poszczególne książki. Autor chętnie odpowiadał na pytania publiczności, rozdawała autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

Z kolei niedzielny spektakl teatralny to prawdziwa gratka dla najmłodszych miłośników literatury. Tym razem mali czytelnicy mieli okazję obejrzeć przedstawienie nawiązujące do książki „Alicja w krainie czarów”. Jednak zamiast klasycznej wersji historii o dziewczynce w magicznym świecie, na widzów czekał niespodziewany zwrot akcji w kierunku ekologii.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Już w najbliższy piątek, 25 września, czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z wybitnym reportażystą Jackiem Hugo-Baderem. Z uwagi na obecną sytuacje epidemiologiczną, ilość miejsc ograniczona! Obowiązuje rezerwacja telefoniczna pod numer 632785134

materiał prasowy

Tagi: ,

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
śr 21

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.