Plener malarski “Malowniczy Malanów”. Urokliwe zakątki Bibianny

Plener malarski "Malowniczy Malanów". Urokliwe zakątki wsi Bibianna

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie oraz Stowarzyszenie Nadzieja po raz czternasty zorganizowały plener malarski pt.: “Malowniczy Malanów”. W tym roku pomimo pandemii udział w plenerze zdeklarowała rekordowa ilość pięćdziesięciu uczestników.

W sobotę 19 września 2020 r. artyści stanęli przy sztalugach, by przenieść na płótno urokliwe zakątki wsi Bibianna. Znakomita aura i sceneria wsi bogatej w bujną przyrodę, ciekawe ukształtowanie terenu oraz w starą zabudowę działa niezwykle inspirująco na wszystkich malarzy. Plener malarski jest pewnym etapem edukacji plastycznej i ważnym elementem rozwoju artystycznego dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Jest też okazją do kształcenia zmysłu obserwacji, wyczula na klimat, nastrój i piękno krajobrazu. Cieszy fakt, że swoją wrażliwością artystyczną chce się podzielić coraz więcej uczestników.

Bardzo ważnym aspektem wspólnego malowania były rozmowy o sztuce i wymiana doświadczeń warsztatowych. Szczególnie początkujący malarze mogli skorzystać z rad i artystycznego wsparcia opiekunów, a w szczególności gościa honorowego naszego pleneru – Romana Choinki. To doświadczony i znany artysta, który prezentował swoje obrazy w jednej z nowojorskich galerii.

Efekty pracy malarskiej i talent uczestników można było podziwiać jeszcze tego samego dnia podczas uroczystego podsumowania, które odbyło się przed świetlicą w Bibiannie. Wiele słów uznania pod adresem organizatorów, a przede wszystkim artystów wypowiedzieli wójt Ireneusz Augustyniak i Roman Choinka.

Stowarzyszenie Nadzieja i Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie bardzo dziękują wszystkim uczestnikom pleneru Malowniczy Malanów.

Jesienne, malarskie spotkania mają zawsze szczególny, prawie rodzinny klimat. W tym roku do tak wspaniałej atmosfery niewątpliwie przyczyniło się sołectwo Bibianna znane ze swej gościnności. Na adeptów malarskiej twórczości czekał suto zastawiony stół z domowymi specjałami przygotowanymi przez mieszkańców. Za zaangażowanie i pomoc dziękujemy sołtysowi Bibianny oraz mieszkańcom sołectwa.

Zapraszamy do centrum kultury, gdzie przez cały rok będzie można podziwiać wystawę poplenerową.

Małgorzata Przygońska
źródło: malanow.pl

Tagi: , ,

« Listopad 2021 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.