Burmistrz Antosik podpisał list 269 samorządowców do przewodniczącej Komisji Europejskiej

Prezydent Warszawy i burmistrz Budapesztu zainicjowali list samorządowców obu krajów do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Pod listem podpisało się w sumie 269 samorządowców, w tym 38 z Węgier. W gronie tym znalazł się burmistrz Turku, jako jedyny z powiatu tureckiego.

Polityka samoizolacji prowadzona przez rządy Polski i Węgier budzi stanowczy opór co światlejszych samorządowców. Należy docenić fakt, że burmistrz Antosik zrewidował swoją politykę współpracy z PiSem, którą prowadził w minionej kadencji. Niestety część samorządowców PiS zdążył już sobie podporządkować. Nie mają oni teraz odwagi mu się przeciwstawić.

Głos PiS nie jest głosem wszystkich Polaków, a głos Victora Orbana głosem wszystkich Węgrów. Nieodpowiedzialni politycy nie mogą odbierać milionom obywateli szans na udział we wspólnej odbudowie UE po kryzysie. Setki samorządowców Polski i Węgier podpisało list w tej sprawie do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Kolejne podpisy wciąż spływają – napisał w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski o liście samorządowców do przewodniczącej Komisji Europejskiej

My, przedstawiciele polskich i węgierskich samorządów, potępiamy działania pana Orbána i pana Morawieckiego. Reprezentując miliony Węgrów i Polaków, wyrażamy poparcie dla ochrony zasady praworządności i dokładnego nadzoru nad funduszami unijnymi, aby nasze wspólne środki służyły dobru publicznemu, a nie antydemokratycznym i nieuczciwym interesom.

W przypadku porozumienia międzyrządowego bez Węgier i Polski proponujemy, aby UE wykorzystała środki pierwotnie przydzielone w ramach NextGenerationEU dla Węgier i Polski na utworzenie Funduszu Odbudowy i Zwiększenia Odporności dla polskich i węgierskich samorządów, aby mogły one napędzać trwałe ożywienie gospodarcze oparte na sprawiedliwości społecznej. Gwarantujemy pełną przejrzystość i odpowiedzialność, a także pełne dostosowanie do wartości i wyznaczonych celów Unii Europejskiej. – napisali samorządowcy w liście do Ursuli von der Leyen.

 

Z całością listu oraz wykazem samorządowców, którzy pod się podpisali, można zapoznać się —>  TUTAJ


Tagi: ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.