Czy warto wybrać tańszy model telefonu?

młody mężczyzna i młoda kobieta z telefonami w ręku.

Rynek smartfonów jest bardzo rozbudowany. Użytkownik ma możliwość wybierania spośród modeli z różnych półek cenowych oraz dostosować wybór do swoich własnych potrzeb. Nie można ukrywać, że cena niektórych telefonów potrafi zwalić z nóg. Nic więc dziwnego, że często pojawia się w głowie myśl, czy nie lepiej zainwestować w tańszy model telefonu. W poniższym artykule postaramy się rozważyć tę kwestię.

Dlaczego warto kupić tańszy model telefonu?

Każda osoba powinna zdawać sobie sprawę, że cena telefonu nie zależy tylko od specyfikacji, ale także od marki. Im bardziej znany producent, tym wyższa cena. I tutaj pierwszy powód, dla którego warto postawić na tańszy model – niska cena nie oznacza niskiej jakości. Stawiając na mniej znane marki, możemy znaleźć naprawdę dobre telefony. Ich cena wynika bowiem nie z braków w jakości, a braku innowacyjnych rozwiązań, którymi charakteryzują się „flagowce”.

Wysoka cena najnowszych modeli smartfonów znanych marek jest głównie spowodowana nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jest to z całą pewnością coś atrakcyjnego dla gadżetomaniaków, lecz warto zdać sobie sprawę, że większość z nas potrzebuje telefonu do wykonywania podstawowych czynności. Dzwonienie, SMS-owanie, obsługa aplikacji, przeglądanie Internetu. W tanich smartfonach mamy te same funkcje, a jakość korzystania zwykle mało odbiega od droższych modeli.

Wymieniając zalety tanich smartfonów, nie sposób nie wspomnieć o małym, ale bardzo istotnym szczególe. Wiele „budżetowych” modeli posiada wymienną baterię. Jest to coś, co jeszcze kilka lat temu było standardem, a teraz staje się zmorą użytkowników najnowszych modeli telefonów. Większość z nich posiada wbudowaną baterię, a jej zepsucie oznacza konieczność wymiany telefonu. Telefon do 2000 powinien w pełni rozwiązać ten problem.

Czym kierować się przy wyborze tańszego modelu telefonu?

Wybierając taniego smartfona, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wyświetlacz. W cenie do 2000 złotych bez problemu znajdziemy modele o przekątnej 5, a nawet 6 cali. Dla większości osób ogromne znaczenie ma także aparat fotograficzny. Tanie telefony wyposażone są w przedni oraz tylny aparat. Można spodziewać się w nich matrycy od 13 do 20 megapikseli (tylny) oraz od 2 do 12 MP (przedni).

W przypadku smartfonów o niskiej cenie należy zwrócić także uwagę na wydajność baterii. Większość modeli do 2000 złotych posiada bateria, która przy ciągłym użytkowaniu wytrzyma mniej więcej dobę. Nie oznacza to jednak, że w tej półce cenowej nie ma produktów z baterią pojemności nawet 6000 mAh, co wydłuża wytrzymałość do kilku dni.

Wielu osobom zależy również na wodoodporności. Jest to zrozumiałe, ponieważ zalanie to jedna z najczęstszych przyczyn zniszczenia smartfona. Na szczęście w cenie do 2000 można znaleźć modele wodoszczelne. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana obudowa. Dodatkowe wzmocnienia mogą ochronić telefon przed konsekwencjami upadków.


Tagi:

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.