Harcerze 8 Drużyny Harcerskiej NS Europejczycy na biwaku w Kaczce

W dniach od 3 do 7 czerwca 2019 harcerze z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Turku przebywali na biwaku. Odbywał się on w miejscowości Kaczka k/Spicymierza w urokliwej posiadłości państwa Emilii i Franciszka Pyziaków. Z dala od miasta, pośród drzew harcerze obcowali z przyrodą, spali w namiotach, chodzili po wodę do studni i przygotowywali posiłki. Zastępy „Dzikie Koty” i „Dzikie Wilki” opracowały swój okrzyk i uczyły się poczucia obowiązku poprzez codzienną służbę porządkową.

Piękna pogoda sprzyjała harcerskiej przygodzie. Każdy dzień rozpoczynał się apelem i gimnastyką. Prawdziwą atrakcją biwaku była bitwa na balony wypełnione wodą. W programie były również zwiady terenowe, zajęcia warsztatowe, zajęcia z pionierki, turnieje piłki nożnej i siatkowej oraz gry i zabawy harcerskie. Nie mogło się obyć bez czasu spędzonego w kompleksie termalnym w Uniejowie. Wieczorami harcerze siadali przy ognisku i śpiewali harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary. Na jednym ze spotkań obecne były wicedyrektor: Agnieszka Idzikowska i Izabela Walczak oraz Komendant Hufca ZHP Turek hm Robert Chmielewski. Wszyscy przybyli goście oraz gospodarze posiadłości zostali obdarowani drewnianymi serduszkami, własnoręcznie wykonanymi przez harcerzy. Biwak harcerski od lat należy do stałych wyjazdów popularyzujących idee harcerstwa i był wspaniałą okazją do podsumowania pracy drużyny. Świetna zabawa, nowe wiadomości i zawarte przyjaźnie to wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci harcerzy.

Ta niezapomniana przygoda była możliwa dzięki pomocy dyrekcji Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, Komendy Hufca Turek oraz uprzejmości Państwa Pyziaków. Organizatorzy dhphm. Izabella Frątczak, Mariusz Dróżdż i Anna Knop serdecznie dziękują za okazaną pomoc.

materiał nadesłany


Tagi: ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.