Kalinowa. Mieszkańcy boją się powtórki sprzed lat

Kalinowa. Otwarcie klubu

Wśród mieszkańców wsi Kalinowa zrobiło się nerwowo. Wszystko przez planowane otwarcie w pierwszy i drugi dzień świąt klubu. Dyskoteka, która kilka lat temu tam funkcjonowała kojarzy się mieszkańcom tejże i okolicznych miejscowości z hałasem, pijaństwem i bójkami. W sprawie owego otwarcia klubu na poniedziałkowej sesji gminy Turek zabrał głos Jacek Szambelańczyk, sołtys sołectwa Pęcherzew, sąsiadującego z Kalinową.

Czy coś wiadomo na temat otwarcia tego klubu? – dopytywał się sołtys.

Odpowiedzi udzielił mu Karol Mikołajczyk, wójt gminy Turek – Wiemy jak ta dyskoteka funkcjonowała w poprzednich latach. Po każdej dyskotece mieliśmy zgłoszenia od sołtysa o wyrwanych znakach, o uszkodzeniach na przystankach i wybitych szybach i o Bóg wie czym.

Mieszkańcy będą musieli radzić sobie sami

Na portalu społecznościowym Facebook widać zainteresowanie internautów imprezą otwierającą lokal. Ze strony gminy zostały podjęte środki zapobiegawcze co do ewentualnych szkód, ale już na to co będzie się działo, jak przyznaje sam wójt gmina nie ma wpływu.

Boimy się powtórki z tej sytuacji. Nie mniej nie mamy na to wpływu. Ktoś tam ma działalność, dostał przecież nie od nas pozwolenie na taką działalność. Poubezpieczliśmy wszystko co się da w sensie znaków drogowych i nie tylko, żeby ewentualne szkody usuwać ze środków otrzymanych z ubezpieczenia – mówił.

A jak zauważył wójt Mikołajczyk  – Ludzie się naprawdę boją, bo młodzież wraca z tych dyskotek pieszo, dawniej jedynie wypili komuś mleko, tudzież komuś bramę wystawili. Teraz te pomysły są bardziej wandalistyczne.

Czy klub będzie zmorą dla mieszkańców? Okaże się już niebawem.


Tagi: , , ,

« Styczeń 2021 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.