Karate OYAMA dla dzieci to nie tylko sport

Karate OYAMA

Turkowski Klub Karate OYAMA przekonuje, że karate jest doskonałą szkołą charakteru i wsparciem rozwoju fizycznego dziecka już od 4 roku życia. Treningi z maluchami, to ćwiczenia techniki i zabawy ruchowe. Co ważne, wbrew pozorom karate nie jest sportem kontuzyjnym.

W ostatnim czasie, wielu rodziców szczególnie obawia się o zdrowie swoich dzieci. Wielu wprost zapytuje, czy trening karate wiąże się z częstymi kontuzjami? Shihan Włodzimierz Rygiert 5 dan – Prezes Turkowskiego Klubu Karate OYAMA zapewnia, że na treningach bardzo rzadko dochodzi do jakichkolwiek kontuzji. Za to taki trening niesie ze sobą wiele korzyści dla dzieci, już od 4 roku życia.

Karate uczy…

Karate uczy dzieci dyscypliny i opanowania, koordynacji ruchowej, świetnie rozwija motorykę zwłaszcza u dzieci w wieku przedszkolnym. Efektem treningów jest też lepsza koncentracja, większa cierpliwość, dzieci uczą się wyznaczania i osiągania celów. Wielokrotnie o takich efektach treningów mówią rodzice małych karateków z Turkowskiego Klubu Karate OYAMA. Karate OYAMA warto trenować także dla efektów niewymiernych, a bardzo ważnych we współczesnym świecie. Mianowicie dziecko trenujące karate ma większe poczucie własnej wartości. W pozytywny sposób rozładowuje negatywne emocje i uczy się integracji w grupie pozaprzedszkolnej lub pozaszkolnej. Wielokrotnie też uzyskuje lepsze wyniki w nauce.

To wszystko mogą dziecku zapewnić trenerzy o wysokich umiejętnościach, jakich spotkać można w Turkowskim Klubie Karate OYAMA. Dowodem na wysoki autorytet, jaki wśród dzieci mają trenerzy jest fakt, że kiedy trener mówi, w sali (Dojo) jest cisza. Taka dyscyplina jest rzadko spotykana w szkole, podczas gdy w klubie jest naturalnym zachowaniem, efektem pracy wyjątkowych senseiów z czarnymi pasami. Podobnie jest na pływalni, gdzie raz w tygodniu dzieci, w zależności od wieku, oswajają się z wodą, uczą się pływać bądź doskonalą techniki pływania. To z kolei z instruktorem pływania, który dba o to, aby dzieciaki z zajęć na basenie wyniosły jak największe korzyści dla swoich organizmów.

Karate OYAMA to gwarancja szkoleń na wysokim poziomie

Shihan Włodzimierz Rygiert 5 dan jest założycielem karate w Turku. On tworzył podwaliny tego sportu w Turku. Dzisiaj znajduje się w gronie najbardziej cenionych działaczy Karate w Polsce. Natomiast Turkowski Klub Karate OYAMA jest członkiem OYAMA Polskiej Federacji Karate oraz Polskiego Związku MuayThai i Polskiego Związku Kickboxingu. To gwarancja szkoleń dzieci, młodzieży i dorosłych na wysokim poziomie.

Zainteresowanych treningami zapraszamy do Turkowskiego Klubu Karate OYAMA przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Turku (wejście z prawej strony budynku – białe drzwi), kontakt telefoniczny 504 227 573, na nasz profil na Facebooku lub stronę www.karate.turek.pl. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pełnej godzinie lub dłużej, kiedy jest tak fajnie, że tracimy poczucie czasu – informuje Klub.

materiał nadesłany

Tagi: ,

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
śr 21

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.