Komendant Pietrucha składa życzenia z okazji Dnia Strażaka

Narada podsumowująca działalność KP PSP w Turku w 2019 r.

Z okazji przypadającego 4 maja Dnia Strażaka życzenia dla druhów ochotników oraz funkcjonariuszy PSP nadesłał komendant Pietrucha.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego

Mija rok, odkąd zwracałem się do Państwa z życzeniami z okazji Dnia Strażaka i podziękowaniami za ofiarną służbę na rzecz lokalnej społeczności. Jakże szybko nadszedł kolejny 4 maja, który mieliśmy nadzieję, będzie wyglądał jak wszystkie te, które pamiętamy sprzed okresu pandemii koronawirusa. Niestety sytuacja epidemiologiczna nadal nie pozwala na wspólne, w godnej oprawie, obchodzenie naszego święta. Nie jest jednak przeszkodą w wyrażeniu wdzięczności i słów uznania wobec wszystkich pełniących strażacką posługę.

Miniony rok był czasem niełatwym dla każdego z nas, nie tylko w sferze naszej działalności i służby, ale również w wymiarze prywatnym. Mierzyliśmy się z chorobą COVID-19 w sposób bezpośredni, lub zmagaliśmy się z jej bliską obecnością, kiedy chorowali członkowie naszych rodzin, sąsiedzi, znajomi, koleżanki i koledzy z Jednostki. Oprócz działań, jakie zwykliśmy od lat podejmować – ratowania życia, zdrowia, mienia mieszkańców oraz środowiska naszego powiatu w sytuacjach pożarów i innych miejscowych zagrożeń, musieliśmy stawić czoła niewidzialnemu wrogowi i czynić starania, by w jak najskuteczniejszy sposób przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii. Robiliśmy, co w naszej mocy, wspomagając przebieg akcji szczepień, wspierając Służbę Zdrowia naszym sprzętem oraz potencjałem ludzkim, dostarczając środki ochrony indywidualnej do szkół i przedszkoli, dystrybuując ulotki dla zwiększenia społecznej świadomości na temat choroby i przeciwdziałania jej.

Dzisiejsze święto to doskonała okazja, aby wyrazić słowa podziękowania za te działania. Na ręce wszystkich strażaków, zarówno funkcjonariuszek i funkcjonariuszy pełniących służbę w Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhen i druhów Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy realizują swoją pasję niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, składam wyrazy uznania i serdeczne podziękowania.

Pamiętajmy, że przyświecające nam cele i ideały sprawiają, że, choć obchodzimy kolejny Dzień Strażaka w czasach społecznego dystansu i reżimu sanitarnego, niezmiennie zachowujemy poczucie wspólnoty i nie tracimy nadziei na lepszą przyszłość.

Z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności,

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku
/-/ st. kpt. mgr inż. Piotr Pietrucha


Tagi: ,

« Maj 2021 » loading...
P W Ś C P S N
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.