Kowale Księże. Trzej Królowie przyjechali do Stajni Roka na koniach

Kowale Księże. Stajnia Roka - Orszak Trzech Króli

Wśród wczorajszych Orszaków Trzech Króli nie mogło zabraknąć tego, który zawitał do żywej szopki w Kowalach Księżych. Kacper, Melchior i Baltazar wjechali do Stajni Roka na koniach, by pokłonić się dzieciątku Jezus.

Nie pierwszy i z pewnością nie ostatni raz mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowym widowisku Święta Trzech Króli, zorganizowanym przez Stajnię Roka. To właśnie tam pośród zwierząt, bardziej niż gdzie indziej można doświadczyć cudu narodzenia Zbawiciela. 6 stycznia, wszyscy przybyli do stajni mogli zobaczyć jasełka i spotkać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli konno do nowo narodzonego, aby oddać mu pokłon.

Nie zabrakło także wspólnego kolędowania i specjalnie przygotowanych na tę uroczystość wspaniałych smakołyków: żurku, czerwonego barszczyku, wiejskiego chleba ze smalcem, gziki i ziemniaków w mundurkach, kiełbaski z grilla, kaszanki, czy bigosu.

Ten kto nie był, niech żałuje i za rok, właśnie tego dnia koniecznie odwiedzi Stajnię Roka. 

Przypominamy, że jeszcze tylko dziś można zobaczyć żywą szopkę i jej mieszkańców: osiołki, kuce, konie, kozy, owce, lamy, króliki, papużki, wiewiórki oraz szkockie bydło, świnkę wietnamską i oczywiście kochane czworonogi.


Tagi: , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.