Malanów. Egzamin karate
Ponad 170 karateków wzięło udział w egzaminie KYOKUSHIN karate. W sali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie karatecy zdawali na pasy od pomarańczowego do brązowego, zgodnie obowiązującymi przepisami Światowej Organizacji Karate w Tokyo i Okręgowego Związku Karate w Poznaniu.
Zawodnicy musieli przejść test sprawności fizycznej, pokaz pojedynczych technik samoobrony oraz walki sportowej. Łącznie zdający na najwyższe pasy stoczyli blisko 25 walk kontaktowych z osobami, posiadającymi wysokie stopnie szkoleniowe i mistrzowskie, a które nie uczestniczyły w egzaminie. Przed karatekami już 13 maja br. Mistrzostwa Wielkopolski Karate, w których już dziś zapowiedzieli udział przedstawiciele klubów z kilku województw. Zawody odbędą się we Władysławowie, a ich organizatorem będzie lokalny klub, kierowany przez sensei Sebastiana Szewczyka.
