Ogrody działkowe otrzymają wsparcie z urzędu marszałkowskiego

Rodzinne Ogrody Działkowe zarówno te zrzeszone w jak również i te nie otrzymają wsparcie na realizację projektów budowy infrastruktury ogrodowej. Ponad 2 miliony złotych trafią do 133 ogrodów działkowych z terenu Wielkopolski. To pierwszy program skierowany przez samorząd wojewódzki do ,,działkowców”. Także w kolejnych latach Ogrody Działkowe w Wielkopolsce będą mogły liczyć również na wsparcie urzędu.

Pomoc finansowa dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) ma na celu podnieść bezpieczeństwo korzystania i funkcjonalność tych trenów rekreacyjnych. Samorząd Województwa Wielkopolskiego w trosce o wyjątkowe miejsca jakimi są RODy stworzył możliwość uzyskania wsparcia finansowego na modernizację tej przestrzeni życia społecznego. Przeprowadzony nabór umożliwił Zarządom Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Wielkopolsce uzyskania wsparcia na realizację inwestycji. Najczęściej wnioskowano o wsparcie na rozbudowę infrastruktury wodociągowej, ogrodzenia ogrodów działkowych oraz utwardzenia alei oraz dróg gruntowych wewnątrz RODów.

Ogrody Działkowe, to wyjątkowe miejsca realizacji wielu pasji użytkowników, zacieśniania więzi społecznych  i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W tym roku ogrody działkowe będą spełniać jeszcze większą rolę, bo wielu mieszkańców z pewnością tam będzie spędzać swoje wakacje – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

 

Jak dodał – Wiele Ogrodów Działkowych wymaga kosztownej modernizacji infrastruktury. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego możliwe jest poprawienie komfortu użytkowania oraz poprawa bezpieczeństwa dla osób korzystających. 

Renesans ROD

Zainteresowanie społeczeństwa zdrową żywnością, przyciąga sympatyków wytwarzania własnych warzyw, owoców i ziół. Wiele osób zwłaszcza w miastach zabiega o posiadanie własnego ogrodu działkowego. Ponadto popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego przyciąga wiele osób starszych, a także ludzi młodych na ogrody działkowe chcących mieć hobby, które jest alternatywą dla sportu. Dotacja została przyznana po raz pierwszy a nabór cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Wnioski można składać każdego roku do 30 listopada. Są one rozpatrywane w następnym roku. Maksymalne dofinansowanie może wynieść do 40 tysięcy złotych, raz na dwa lata. Ze względu na bardzo wysokie zainteresowanie w tym roku maksymalne dofinansowanie wynosi 17 200 zł. Ogrody Działkowe w Wielkopolsce będą mogły liczyć również na wsparcie w latach kolejnych. W Wielkopolsce jest ponad pół tysiąca ogrodów działkowych, z których korzysta około 100 tysięcy rodzin. Powierzchnia ogrodów w naszym regionie wynosi około 4 tyś. ha.

foto: Kamil Łopuszyński


Tagi: , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.