Pełna przygód gra “Language Abenteuer” w Kaczkach Średnich

Po raz trzeci na pełną przygód “grę miejską” Language Abenteuer zaprosił uczniów szkół podstawowych ZSR w Kaczkach Średnich. “Być może w przyszłości, to czego się tutaj nauczyliście będziecie rozwijać i doskonalić” – mówił na jej zakończenie dyrektor placówki Krzysztof Świerk. 

Jak w sposób łatwy i przyjemny uczyć się języków obcych zademonstrowali w czwartek nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Na starcie niezwykłego wyzwania stanęło dziesięć szkół z Brudzewa, Dziadowic,  Galewa, Tuliszkowa, Turku, Koźmina, Dobrej, Słodkowa oraz Świnic Warckich.

Mamy wymiany międzyszkolne i tam poznajemy takie metody. Dzięki wyjazdom za granicę poszerzamy swój warsztat i chcemy się też nim podzielić z innymi szkołami i nuczycielami. Dzięki takiemu konkursowi pokazujemy coś nowego – podleślają nauczucielki Sylwia Chrzuszcz, Agnieszka Szymańska, Anna Grzelewska, Marta Zefirian-Śliga oraz Barbara Piąstka-Dopieralska.

Metoda tzw. stacji jest jedną z metod uczenia się języka obcego. W sposób aktywizujący i praktyczny uczniowie wykorzystują to czego się już nauczyli, ale także poznają nowe słownictwo. Wczoraj mierzyli się z zadaniami w języku angielskim oraz niemieckim m.in. na stacjach rekalmy, żywienia, czy pojazdów samochodowych. Był i escroom, czyli tajemnicza sala 44, gdzie czekał na nich legendarny detektyw Sherlock Holmes i do rozwiązania kryminalna zagadka.

Zwycięzcy otrzymali nie tylko zasłużone brawa, dypomy, czy medale ale i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Turku oraz firmę Profim. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się drużyna składająca się z uczniów szkół z Tuliszkowa oraz Turku.

Wyniki: 
 • I miejsce: SP Tuliszków (Natalia Grześkiewicz, Julia Kocimska, Tomasz Sikora – Marcin Pilarski) oraz SP 4 Turek (Tamara Driessen, Filip Kaźmierczak, Wiktoria Szymańska, opiekun – Emilia Szymaniak)
 • II miejsce: SP Dziadowice (Emre Ibryam, Wiktor Cieślak, Bartosz Wiśniarek, opiekun – Anna Węs), SP Koźmin (Wiktoria Marciniak, Łukasz Opas, Łukasz Śmigielski, opiekun – Halina Kuśmirek) oraz SP Słodków (Igor Gawlak, Tobiasz Wojciechowski, Dominika Zakrzewska, opiekun – Anna Bonikowska)
 • III miejsce: SP 5 Turek (Sara Gil, Antoni Jedrasiak, Wojciech Poliński, opiekun – Sylwia Kulesza), ZSP Dobra (Karolina Koszela, Nikola Langowska, Martyna Mielczarek, opiekun – Barbara Oleksy) oraz SP Świnice Warckie (Natalia Folwarczyk, Szymon Jankowski, Natalia Lewandowska, opiekun – Aleksandra Stasiak).

W quize podsumowującym przygodę z językiem nagrodzene zostały placówki:

 1. ZSP w Dobrej
 2. SP w Dziadowicach
 3. SP nr 4 w Turku

Językiem obcym wraz z młodszymi kolegami bawili się wychowankowie ZSR w Kaczkach Średnich. Byli to w pracowniach:

 • reklamy: Julia Szelągowska, Sandra Ziętek
 • żywienia: Kinga Jóźwiak, Zuzanna Mikołajczyk, Klaudia Mituta
 • językowych: Jakub Cidło, Kinga Grzelak, Rita Adamczewska, Wiktoria Brzeziecka, Martyna Mazurek
 • budownictwa: Julia Młodzieniak, Julia Bartnik
 • pracowni pojazdów saochodowch: Klaudia Nowakowska, Marcin Chojnacki, Anna Matysiak, Norbrt Graczyk
 • fotograf: Szczepan Legucki
 • maskotka: Wiktoria Jakubowska

Tagi:

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.