PGKiM idzie do sądu

Prezes PGKiM Turek Mirosław Wypiór

Zarząd PGKiM Turek wydał oświadczenie, w którym informuje, że występuje na drogę sądową przeciwko lokalnemu portalowi. Burmistrz straszy pozwami, miejska spółka straszy pozwami – co się w tym Turku dzieje?

Zaskakujące oświadczenie wydał Zarząd PGKiM sp. z o.o. w Turku. Z powodu krytycznej opinii przedstawiciela jednej ze wspólnot mieszkaniowych miejska spółka wystąpi na drogę sądową przeciwko portalowi, który nie zgodził się na ujawnienie autora opinii. Media mają prawo chronić źródła swoich informacji.

PGKiM Turek pozywa portal, bo ten nie ujawnił danych autora artykułu, a jednocześnie zarząd komunalki pisze, że ta osoba prowadzi “nieetyczną kampanię wyborczą”.

Hej PGKiM, to w końcu wiecie, kto jest autorem czy nie wiecie? Jeśli wiecie, to dlaczego pozywacie lokalny portal?

Czy postępowanie miejskiej spółki nie ma znamion zastraszania lokalnych mediów? Burmistrz straszy pozwami, miejska spółka straszy pozwami – co się w tym Turku dzieje? Cóż to za niedemokratyczne standardy wprowadza nam lokalna włądza?

Oświadczenie PGKiM

OŚWIADCZENIE

W dniu 20 lutego 2024 roku na stronie internetowej iturek ukazał się artykuł „Wspólnoty mieszkaniowe: Antosik milczy, Wypiór kłamie, a PGKIM w ruinie!”, który stanowi bezprawny i bezpodstawny atak, godzi w dobre imię spółki oraz zmierza do naruszenia interesu publicznego.

Artykuł jest anonimem, co oznacza, że jego autor/autorka nie podpisał się, chcąc w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za nieprawdziwe i obraźliwe twierdzenia. Osoba podszywającą się za wspólnoty mieszkaniowe ma wyłącznie jeden cel, tj. prowadzenie nieetycznej kampanii wyborczej.

Ponieważ właścicielka portalu internetowego chroni sprawcę pomówień i bezpodstawnych oskarżeń w stosunku do Przedsiębiorstwa i jego Prezesa, oświadczamy, że zostaliśmy zmuszeni wystąpić na drogę sądową. Od redakcji zamierzamy domagać się zaprzestania naruszania dóbr osobistych i działania na szkodę Przedsiębiorstwa. W sytuacji, kiedy spółka walczy o budowę geotermii, która będzie miała olbrzymie znaczenie dla rozwoju naszego miasta, takie działania, najpierw Starosty Tureckiego, a teraz redakcji lokalnego portalu, niszczą wszelki wysiłek.
– Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku


Tagi:

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.