Praca w Turku? Znajdź zatrudnienie na GoWork

Kobieta siedząca przy stole i pracująca na laptopie. Obok na stole kubek kawy

Artykuł sponsorowany
Na koniec 2023 r., zgodnie z danymi GUS, stopa bezrobocia w Turku wynosiła 4,1%. W porównaniu do ogólnokrajowych wskaźników, które wynosiły w tamtym okresie 5,1%, sytuacja może napawać optymizmem. Choć średnia stopa bezrobocia dla Wielkopolski wynosiła tylko 3%.

Praca w Turku – aktualna sytuacja na rynku pracy

Dzięki temu, że w mieście działa wiele przedsiębiorstw o zróżnicowanym profilu działalności, w Turku pojawiają się wciąż nowe oferty pracy. Obecność międzynarodowych firm umożliwia rozwój kariery zawodowej wraz z systematycznym wzrostem wynagrodzenia. 

Podobnie jak na terenie całej Polski, również w Turku mamy do czynienia z zawodami deficytowymi, kiedy to zapotrzebowanie pracodawców jest większe niż zatrudnienie ze strony pracowników. Do głównych zawodów deficytowych należą m.in. cukiernicy, kucharze, piekarze, nauczyciele, lekarze, pielęgniarki i położne. 

Warto również zwrócić uwagę na oferty pracy skierowane do osób zainteresowanych zatrudnieniem w branży transportowej i spedycyjnej. Praca w Turku to ogłoszenia o pracę skierowane m.in. do spedytorów i logistyków, ale również kierowców międzynarodowych, dostawców oraz kurierów. 

Praca Turek – jak najszybciej znaleźć pracę?

Szukanie pracy dla większości osób nie jest przyjemnym i pożądanym zajęciem. Warto jednak skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, by jak najszybciej znaleźć zatrudnienie na najlepszym dla nas stanowisku. 

Ogłoszenia o pracę zamieszczane na internetowych portalach z ofertami pracy to jeden z możliwych i często najskuteczniejszych sposobów na znalezienie nowej pracy. Serwis pracy GoWork umożliwia zapoznanie się z różnymi rodzajami ofert o pracę. Pracodawcy bardzo chętnie umieszczają ogłoszenia w internetowych serwisach, by dzięki temu dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych pracowników. 

W serwisie GoWork istnieje możliwość wyszukiwania ofert z ustawieniem różnych filtrów, np. dotyczących wynagrodzenia, wymiaru czy trybu pracy. Z kolei zapisanie się do newslettera pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi ogłoszeniami o pracę w wybranych przez nas kategoriach. 

Oczywiście, zatrudnienia można również poszukiwać w mediach społecznościowych, na stronie Powiatowych Urzędów Pracy, czy wśród znajomych. Każde z rozwiązań jest dobre, jeśli doprowadzi nas do znalezienia wymarzonej posady. Warto jednak korzystać jednocześnie z kilku sposobów szukania pracy. 

Zatrudnienie w Turku – ile wynosi średnie wynagrodzenie? 

Według danych GUS w grudniu 2023 r. przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w województwie wielkopolskim wynosiło 6 694,72 zł brutto. Z kolei w 2021 r. średnie wynagrodzenie wynosiło 4404,21 zł w powiecie tureckim.

Sytuacja na rynku pracy w Turku wciąż się zmienia i choć na wielu stanowiskach nie można liczyć na wysokie wynagrodzenie, istnieją bardzo dobrze płatne stanowiska. 

Praca Turek to zróżnicowane oferty, które pozwolą na szybkie znalezienie zatrudnienia, w zależności od stanowiska i wybranej branży. Serwis pracy GoWork umożliwia przeglądanie najnowszych ofert pracy, dzięki czemu znalezienie najlepszego dla siebie stanowiska może być łatwiejsze.


Tagi:

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.