Prokuratura nie poda więcej informacji w sprawie zaginionego Michała Rosiaka

Michał Rosiak

Na prośbę rodziny Michała Rosiaka poznańska prokuratura nie będzie informowała o szczegółach postępowania ws. zaginięcia 19-letniego studenta Politechniki Poznańskiej. Oficjalnie podano tylko informację o zleceniu badań – sprawdzony zostanie m.in. telefon komórkowy zaginionego – informuje Onet.

W niedzielę ochotnicy z powiatu tureckiego po raz drugi udali się do Poznania w poszukiwaniu 19-latka. O wyjeździe pisaliśmy w artykule Poszukiwania Michała Rosiaka. Ochotnicy z powiatu tureckiego w drodze do Poznania. Już na miejscu byliśmy podzieleni na trzy grupy, każda miała swój kryptonim i swoje zadania – informuje dh Alicja Stefaniak z OSP Malanów.

Jedna grupa przeszukiwała bunkry na poznańskiej Cytadeli używając specjalnego sprzętu. Druga grupa przy użyciu kładów przeszukiwała obszar wzdłuż rzeki. Trzecia sprawdzała Park Sołacki i okolice. W każdej grupie był ratownik medyczny. Na miejscu dołączyli także strażacy z powiatu tureckiego mieszkający w Poznaniu oraz sami poznaniacy.

W sumie ponad 80 osób szukało studenta Politechniki Poznańskiej. Niestety wciąż nie wiadomo, gdzie jest Michał Rosiak.

Rodzina prosi o nieujawnianie wyników badań  

Michał w nocy z 17 na 18 stycznia bawił się w jednym z klubów nocnych w Poznaniu. Po wyjściu z niego udał się na przystanek “Szelęgowska”. Tam też znaleziono jego telefon komórkowy, który leżał w wymiocinach. Śledczy mają przeprowadzić ich analizę pod kontem czy zaginiony mógł spożywać alkohol i inne substancje.

Jak informuje Onet zlecenie badań zostało potwierdzone przez Michała Smętkowskiego, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Ich wyniki nie będą ujawnione. Wczoraj rodzina zapoznawała się z dotychczasowymi ustaleniami i prosiła, aby prokuratura nie ujawniała szczegółów postępowania.

Przypomnijmy, że 22 stycznia do poznańskiej prokuratury wpłynął wniosek o wszczęcia postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Jest to niezbędne dla wykonywania dalszych czynności procesowych. Funkcjonariusze pod jej nadzorem prowadzą czynności w tej sprawie.


Tagi:

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.