SLD chwali Grzegorza Schetynę za zbudowanie Koalicji Europejskiej

Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Bogusław Liberadzki będą “jedynkami” na listach Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego z rekomendacji SLD. Z drugiego miejsca w Wielkopolsce wystartuje Leszek Miller.

Na konferencji prasowej, zwołanej 17 marca w biurze SLD w Turku, w której wzięli udział: Anita Dzieciątkowska-Pieścik, Andrzej Kwiatkowski, Paweł Kwiatkowski oraz Marian Mirosław Marczewski przedstawiono kandydata, który uzyskał w sobotę poparcie wielkopolskiej rady wojewódzkiej SLD.

Na wstępie jednak Marian Mirosław Marczewski przypomniał, że wstąpienie do Unii spowodowało niewyobrażalne przeobrażenia w Polsce – wiarygodni ekonomiści wyliczyli, że 110 mld euro Polska zyskała na czysto na wstąpieniu do Unii Europejskiej. Wszyscy widzimy, jak zmieniła się Polska. Ktoś wyjątkowo złośliwy, małostkowy może powiedzieć, że niewiele się w Polsce dobrego w tym czasie działo. Jeśli tak powie, to będzie niewiarygodny. Dzisiejsza pisowska propaganda dział przede wszystkim na rzecz wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej – stwierdził przewodniczący struktur SLD w powiecie tureckim.

SLD chwali przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę

MMM stwierdził, iż wybory do europarlamentu są ważne, gdyż należy przeciwstawić się tym, którzy chcą Polskę wyprowadzić z Unii. Dlatego też od wielu tygodni trwały rozmowy o stworzeniu koalicji, co też się udało.

Wielu nie wierzyło, że może powstać taka koalicja proeuropejska. Osobiście jestem z tego powodu bardzo zadowolony, że do tego doszło – informował Marczewski.

W wyniku koalicyjnych negocjacji na liście KE, tworzonej przez PO, PSL, SLD, Nowoczesną i Zielonych, partia Marczewskiego otrzymała trzy “jedynki”. Wystartują z nich: Marek Belka (łódzkie), Włodzimierz Cimoszewicz (Warszawa), Bogusław Liberadzki (lubuskie i zachodnio-pomorskie). Ponadto przyznano SLD trzy miejsca drugie: Leszek Miller (wielkopolskie), Janusz Zemke (kujawsko-pomorskie), Marek Balt (śląskie) oraz pięć “trójek”.

Jeżeli do wyborów idzie tak szeroka koalicja, ktoś musi ustąpić. Taki jest urok koalicji. Trzeba pochylić głowę nad działalnością przewodniczącego PO, który z determinacją podszedł do budowania koalicji i doprowadził do tego, że Platforma potrafiła się przesunąć – mówił były radny powiatowy dodając, że – celem nadrzędnym jest wprowadzenie, jak największej ilości posłów do europarlamentu i uchronienie Unii Europejskiej przed osłabieniem i rozbiciem.

Kandydat SLD Leszek Miller startuje z 2. miejsca na liście Koalicji Europejskiej

Wczoraj odbyło się posiedzenie zarządu i wielkopolskiej rady wojewódzkiej SLD, na której podjęto uchwałę o zatwierdzeniu kandydatury Leszka Millera na drugim miejscu na liście KE w wyborach do PE.

Powołany został również sztab wyborczy Leszka Millera, na czele którego stanęła Krystyna Łybacka dotychczasowa europosłanka. W jego skład wszedł także Marian Mirosław Marczewski. Kandydatowi do PE zarekomendowano, aby w maju szedł do wyborów z hasłem:

Wprowadzałem Polskę do Unii Europejskiej, zrobię wszystko żeby nikt Polski nie wyprowadził, a żebyśmy byli tam silnym, liczącym się podmiotem.

Jak poinformował Marian Marczewski dla okręgu nr 7 pewne jest pięć pierwszych miejsc. O kolejnych pięciu osobach na liście decydować będzie PO.

  1. Ewa Kopacz (PO)
  2. Leszek Miller (SLD)
  3. Andrzej Grzyb (PSL)
  4. Miłosława Stępień (Zieloni)
  5. Adam Szejnfeld (PO)

Pełną obsadę listy Koalicji Europejskiej podamy po podjęciu decyzji przez Platformę. W poniedziałek (18.03) obradować będzie Zarząd Regionu PO w Wielkopolsce, a wszystkie listy w całym kraju zatwierdzi Rada Krajowa PO w sobotę (23.03).


Tagi: , , , , ,

« Lipiec 2019 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
pt 19

Kino TUR. Paskudy. UglyDolls

19 lipca - 22 lipca
pt 19

Kino TUR. Niedobrani

19 lipca - 22 lipca
sob 20

Dni Władysławowa

20 lipca godz. 16:00 - 23:30
nie 21

Tuliszków. Koncert Trzech Tenorów

21 lipca godz. 18:00 - 19:30
pt 26

Kino TUR. Agent Kot

26 lipca - 29 lipca

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.