Tadeusz Gebler przytulił 18.950 zł nagrody od PiS. Tak sprzedaje się turkowski PSL

Sesja Rady Powiatu Tureckiego (2017-06-29) - absolutorium

Szerokim echem w Polsce odbił się proceder wypłacania ministrom i wiceministrom sowitych nagród i premii. Rząd PiS stworzył system nielegalnych drugich wynagrodzeń idących w dziesiątki tysięcy złotych. Żaden z ministrów nielegalnie przyznanej nagrody nie zwrócił do budżetu państwa.

Część z nich przekazała podobno te kwoty jako darowizny na Caritas. W przyszłym roku będą mogli sobie owe darowizny odliczyć od podatku. Wszyscy jeszcze pamiętamy obraz rozemocjonowanej Beaty Szydło, która podniesionym głosem broniła swojej decyzji na forum sejmu:

I te pieniądze im po prostu się należały! – krzyczała Beata Szydło

Proceder wypłacania sobie dziesiątek tysięcy złotych nie ograniczył się jedynie do ministrów. Rząd PiS wprowadził na szeroką skalę system podbierania pieniędzy Polaków do własnych kieszeni. Przyznawane sobie co miesiąc nagrody przez czołowych członków rządu PiS, jako drugie pensje wypłacane pod stołem, to tylko jeden z mechanizmów pajęczyny finansowej PiS, a nagrody dla ministrów i polityków PiS to tylko wierzchołek góry lodowej!

W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po wielu zwolnieniach proceder „Dojnej Zmiany” trwa w najlepsze. Tylko w tej jednej agencji rządowej – mianowani przez PiS – ludzie zarządzający oddziałami i biurami terenowymi odebrali wiele milionów premii z publicznych pieniędzy Polaków. Przypomnijmy, iż Tadeusz Gebler jest jedynym kierownikiem biura powiatowego w Wielkopolsce, który nie został odwołany przez PiS.

Tadeusz Gebler z Mariuszem Seńko (obaj z PSL) tworzą zielony PiS

Turkowski PSL, na czele którego stoją Mariusz Seńko i Tadeusz Gebler, uratował z politycznego niebytu lidera PiS Ryszarda Bartosika. Przypomnijmy, iż cztery lata temu obecny poseł przegrał wybory samorządowe nie zdobywając nawet mandatu radnego. A PiS zdobył jedynie trzy mandaty do rady powiatu. Liderzy PSL mimo to zaprosili PiS do swojej koalicji, chociaż dysponowali już większością w radzie i głosy radnych PiS nie były im potrzebne. Ponadto zaproponowali przegranemu Bartosikowi fotel wicestarosty, nie przydzielając mu istotnych obowiązków, co ten skrzętnie wykorzystał prowadząc przez cały rok kampanię parlamentarną z pozycji wicestarosty, a nie przegranego i szukającego pracy polityka.

Za co Tadeusz Gebler otrzymał 18.950 zł nagrody?

To pytanie jest retoryczne. Wiadomo już przecież, że w państwie PiS nagrody rozdaje się wg klucza politycznego. Gdyby oceniać pracę przewodniczącego rady powiatu za 2017 rok jako radnego, to żadna laurka, a tym bardziej nagroda jemu by się nie należała. Tadeusz Gebler jako najbliższy polityczny współpracownik starosty jest współodpowiedzialny za poważne zaniechania i błędy popełnione przez powiat w 2017 r.

Lawinowe zadłużenie szpitala – brak nadzoru

W pierwszej połowie 2017 nastąpiło dramatyczne zwiększanie zadłużenia szpitala. Dług rósł lawinowo i w czerwcu 2017 przekroczył kwotę 15 mln złotych. Pisaliśmy o tym na łamach Turek24 —> TUTAJ.

Zadłużenie SP ZOZ w Turku

Do dzisiaj zadłużenie szpitala oscyluje wokół 15 mln zł!. Nie było żadnego skutecznego nadzoru tak ze strony starosty Seńko, jak i przewodniczącego Geblera. Zawsze bronili decyzji dyrektora szpitala. Nawet wtedy gdy zaciągnął trzy milionową pożyczkę w parabanku.

Publiczny transport zbiorowy na terenie powiatu tureckiego w ręce prezydenta Konina

W pierwszym kwartale 2017 r. liderzy PSL z uporem godnym lepszej sprawy dążyli do osłabienia pozycji powiatu tureckiego. W lutym na mocy podjętej uchwały (głownie głosami radnych PSL i PiS) to nie starosta turecki, a prezydent Konina miał odpowiadać za publiczny transport zbiorowy na terenie powiatu tureckiego. Liderzy PSL wraz z wicestarostą z PiS nie chcieli, by transport obsługiwały lokalne firmy, ale by tę usługę świadczyło przedsiębiorstwo z Konina.

O problemie pisaliśmy na naszych łamach:

Na szczęście sprawę udało się tymczasowo przyblokować.

Oddanie za darmo byłego Domu Dziecka

Oddanie za darmo nieruchomości o wielomilionowej wartości jest najpoważniejszym błędem peeselowskiej ekipy. Gdy wrócą w Polsce czasy praworządności, to na pewno zarząd powiatu ze starostą na czele, będzie musiał z tych decyzji się tłumaczyć. Przewodniczący Gebler zawsze wspierał starostę i nigdy nie głosował przeciw, nawet w tej sprawie. Krzysztof Przygoński jako jedyny z radnych PSL pokazał, że można mieć swoje zdanie i publicznie je wyartykułować —> Pękniecie w PSL. Seńko za Macierewiczem, Przygoński przeciw.

Radni PSL (poza jednym) wraz z radnymi PiS i pozostałymi koalicjantami nie powinni rozporządzać mieniem powiatu działając na jego szkodę —> Dom Dziecka. Powiat za darmo wyzbywa się nieruchomości o wielomilionowej wartości. Przekazali wielomilionowy majątek na rzecz WOT czyli jednostki, której organizację i sposób powołania skrytykowali najważniejsi i najbardziej doświadczeni polscy generałowie.

Dariusz Młynarczyk


Tagi: , , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Grudzień 2018 » loading...
P W Ś C P S N
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
pt 14

Kino TUR. Hotel Transylwania 3

14 grudnia - 17 grudnia
pt 14

Kino TUR. Dziewczyna w sieci pająka

14 grudnia - 17 grudnia
pt 14

Magia Świąt w Turku

14 grudnia - 16 grudnia
sob 15

Turek. Kiermasz Rękodzieła

15 grudnia - 16 grudnia
sob 15

Galew. Świąteczne spotkanie integracyjne

15 grudnia godz. 10:00 - 12:00
nie 16

Władysławów. I Charytatywny Bieg dla Huberta

16 grudnia godz. 12:00 - 14:00
nie 16

Tuliszków. Spotkanie Wigilijne Mieszkańców

16 grudnia godz. 17:00 - 20:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.