Turek. Kolejne umowy z urzędem wojewódzkim na drogi podpisane

Turek. Podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji drogowych

Dzisiaj, w auli Liceum Ogólnokształcące w Turku wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podpisała umowy w ramach Programu na Rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów Poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Umowy o przekazaniu dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych zostały podpisane z siedmioma samorządami.

Tym razem już bez tak wielkiej pompy, jak przy podpisywaniu umów we Władysławowie (więcej o tym TUTAJ) kolejne samorządy podpisały stosowne dokumenty na inwestycje drogowe. W podpisaniu umowy nie uczestniczył już wojewoda wielkopolski, a jego zastępczyni Marlena Maląg. Obecnych było także trzech posłów Ryszard Bartosik, Witold Czarnecki oraz Leszek Galemba.

Z wicewojewodą do podpisania umów do stołu zasiedli przedstawiciele samorządów: Goliny, Lądka, Powidza, powiatu tureckiego, Skulska oraz Wilczyna. Dotację otrzymała także Dobra. Na spotkaniu zabrakło niestety burmistrza Andrzeja Piątkowskiego, a umowa do podpisania została przekazana na ręce jego przedstawiciela.

Umowy na dofinansowanie obejmują inwestycje:
  • z powiatem tureckim – na przebudowę drogi powiatowej nr 4530P – ulica Dąbrowskiego w Turku. W ramach inwestycji zaplanowano budowę dwóch parkingów z kostki betonowej oraz przebudowę ciągów pieszo-rowerowych. Przewidziano również budowę chodnika z kostki betonowej. docelowo wymienione będą istniejące wypusty i trójnik, wody opadowe z jezdni będą odprowadzane do istniejącej kanalizacji deszczowej. Zaplanowano również budowę nowych betonowych wypustów deszczowych. Suma dotacji – 386 049 zł, długość220 mb,
  • z powiatem tureckim – na przebudowę skrzyżowania ulic Dobrskiej i Uniejowskiej oraz Placu Sienkiewicza w Turku. Planowana inwestycja dotyczyć będzie przebudowy skrzyżowania w ciągu ulicy powiatowej – Uniejowskiej. Zakres planowanych robót obejmie przebudowę tymczasowego ronda, przebudowę istniejących chodników i zjazdów, zagospodarowanie wyspy centralnej oraz wyspy rozdzielającej. Ponadto przewidziana jest renowacja odcinka sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, a także wykonanie przykanalika.
  • gminą Dobra – na przebudowę drogi gminnej nr 646027P na odcinkach w miejscowości Skęczniew – Kościanki. Planowany jest do przebudowy pierwszy odcinek drogi, który prowadzi do Ośrodka Rekreacyjnego RAFA w Kościankach. Obecnie odbywają się tam coroczne mistrzostwa o puchar Polski w windsurfingu. Droga prowadzi również na teren Domu pomocy Społecznej. Suma dotacji – 828 882 zł, długość 1178 mb,
  • Goliną – na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Golina, ulica Targowa,
  • Lądkiem – na budowę drogi gminnej – ulica Wąska w miejscowości Ciążeń,
  • Powidzem – na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Przybrodzin,
  • Skulskiem – na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Mniszki,
  • Wilczynem – na przebudowę drogi na ulicy Cmentarnej w miejscowości Wilczogóra.

Tagi: , ,

Kalendarz wydarzeń

« Marzec 2019 » loading...
P W Ś C P S N
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
pon 18

Kino TUR. Planeta Singli 3

15 marca - 18 marca
pt 22

Kino TUR. Lego® Przygoda 2

22 marca - 25 marca
pt 22

Kino TUR. Green Book

22 marca - 25 marca
sob 23

Malanów. Mistrzostwa Wielkopolski Karate

23 marca godz. 10:00 - 15:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.