Atak na księdza. Dzisiaj tajemnicze zatrzymanie jednej osoby

Kościół NSPJ Turek

Tajemniczy atak na księdza. Trwa zamieszanie w sprawie rzekomej napaści na ks. wikariusza Remigiusza Zacharka. Tydzień temu, w piątek 26 lipca, do zdarzenia doszło w kancelarii parafii NSPJ w Turku. Dzisiaj, jak podało radio RMF, zatrzymano jedną osobę, która została przewieziona do Prokuratury Rejonowej w Turku.

Rzekomy incydent napaści na księdza Zacharka odbił się szerokim echem w całym kraju. Ogólnokrajowe media informowały o tym zdarzeniu na pierwszych stronach. Lokalnie Turek24 pierwszy o tym poinformował w artykule “Atak na tle religijnym”? Do ataku na księdza miało dojść w kancelarii parafialnej NSPJ w Turku.

Warto przypomnieć, iż wg relacji policji w Turku w kancelarii parafialnej nie doszło do rękoczynów. Prawdą jest, że w kancelarii parafialnej pojawiły się osoby, które chciały złożyć akt apostazji. Byli to mieszkańcy powiatu tureckiego. Duchowny poinformował ich, że potrzebny jest komplet dokumentów, które może przyjąć jedynie ksiądz proboszcz. Osoby zachowywały się arogancko i używały wulgaryzmów. Policja nie potwierdziła jednak pozostałej części wydarzeń do jakich miałoby dojść. Jak przekazała st. asp. Dorota Grzelka wizyta policjantów w kancelarii zakończyła się na pouczeniu przybyłych osób. Ponadto informowała, że nie jest prowadzone w tej sprawie postępowanie.

ks. Remigiusz Zacharek potwierdził, że nie ma zamiaru składać żadnego zawiadomienia – informowała KPP w Turku

W świetle oświadczenia ks. Zacharka zaskakująco i tajemniczo wygląda dzisiejsze zatrzymanie jednej z osób. Do zatrzymania doszło we Wrocławiu, po czym osobę tę przewieziono do Turku celem jej przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej.

Ksiądz deklarował, że nie ma zamiaru składać zawiadomienia. Policja informowała, że nie doszło do rękoczynów. Dzisiaj jednak dochodzi do zatrzymania jednej osoby. Brzmi to wszystko niezwykle tajemniczo.

Policja w Turku nie udziela informacji. Rzecznik KPP Turek Dorota Grzelka poinformowała, że wszelkich informacji w tej sprawie udziela rzecznik prasowy prokuratury. Niestety nie udało się nam z nim skontaktować. Natomiast Prokurator Rejonowy w Turku nie udziela w tej sprawie żadnych informacji.


Tagi: , ,

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.