Piotr Reiss: Polaków stać na ćwierćfinał mundialu

Piotr Reiss: Polaków stać na ćwierćfinał mundialu

APR (Akademia Piłkarska reissa)Mundial 2018 zbliża się wielkimi krokami. Tym razem, najlepsze drużyny piłkarskie z całego świata zmierzą się ze sobą w Rosji. Kto zostanie czarnym koniem rozgrywek i do kogo trafi zwycięski puchar?

O opinie pytamy legendę polskiej piłki nożnej i założyciela własnej akademii piłkarskiej – Piotra Reissa.

Od Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej dzieli nas już tylko kilka. Kto jest Twoim zdaniem faworytem zbliżającego się wielkimi krokami mundialu?

– Do miejsca w wielkim finale w Rosji aspirować będzie kilka reprezentacji. W tym gronie widziałbym zespoły Niemiec, Francji oraz Hiszpanii. Zwłaszcza ostatni z wymienionych teamów w świetle dobrych wyników klubowych to jeden z moich głównych faworytów. Nie można też zapomnieć o Brazylii, która ma swoje szanse na końcowe zwycięstwo.

Każde mistrzostwa kreują nowe drużyny, na które nikt nie stawiał. Kogo widziałbyś w Rosji w roli czarnego konia rozgrywek?

– Myślę, że kibiców może zaskoczyć na tym mundialu Belgia. Ma bardzo młody skład, który opiera się na zawodnikach grających w renomowanych europejskich klubach. Mają wszystko, co potrzebne, aby osiągnąć sukces na tak dużej imprezie.

Mistrzostwa Świata gromadzą najlepszych piłkarzy globu. Kogo widzisz w roli objawienia tegorocznego mundialu?

– Oczywiście mam nadzieję, że będzie to jeden z Polaków. Natomiast jeśli chodzi o zawodników młodego pokolenia to od pewnego czasu obserwuję Timo Ferneera. Reprezentant Niemiec ma w sobie duży potencjał i powinien pozytywnie zaskoczyć publikę na całym świecie.

Jak oceniasz wybór organizatora następnych mistrzostw? Czy fakt, że odbędą się zimą będzie miał wpływ na przygotowanie i grę zawodników?

– Z pewnością był to zaskakujący wybór i bardzo wrażliwy temat do dyskusji. Jedyne, co mogę powiedzieć to fakt, że znacząco wpłynie to na system rozgrywek ligowych w Europie. Sam jestem ciekawy kto zwycięży.

Jak oceniasz szansę reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata?

– Mamy doświadczony zespół składający się z dobrych zawodników. Liczę, że biało-czerwoni dojdą do ćwierćfinału. Nie lubimy być uważani za faworytów, ale i tak większość kibiców trzyma kciuki za naszych. Myślę, że stać nas, żeby dojść do ¼ finału i powalczyć w tym meczu o zwycięstwo.

Czego życzysz swoim zawodnikom na nadchodzące wakacje?

– Przede wszystkim życzę im, aby za kilkanaście lat, to oni byli na miejscu reprezentantów. Liczę, że tak jak ja będą mieli okazję rozegrać mecz z orzełkiem na piersi. Cieszy mnie fakt, że część z nich, powołana do reprezentacji Polski Akademii Piłkarskiej Reissa, mogła to zrobić w minioną sobotę, na zorganizowanym z ramienia Akademii turnieju FootballPro Cup Masters X. Chciałbym, aby zawodnicy mojej Akademii podczas zbliżających się wakacji odpoczęli od klasówek i szkolnego dzwonka, ale nie od aktywności fizycznej. Ze sporą częścią z nich spotkam się na obozach Akademii, gdzie wraz z innymi trenerami klubu będę przyglądał im się podczas gry i motywował do działania.


Tagi: , , , ,

« Październik 2019 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
pt 18

Kino TUR. Playmobil. Film

18 października - 21 października
pt 18

Kino TUR. (Nie)znajomi

18 października - 21 października
pt 18

Turek. Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

18 października godz. 18:00 - 19:30
pt 18

Koncert Małgorzaty Ostrowskiej i Big Bandu Miasta Turek

18 października godz. 19:00 - 21:00
pt 25

Kino TUR. Wyprawa Magellana

25 października - 28 października
pt 25

Kino TUR. Wojna o prąd

25 października - 28 października

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.