Przykona. ENERGA rozwija OZE w Wielkopolsce wschodniej

Przykona. ENERGA rozwija OZE w Wielkopolsce wschodniej

Grupa ENERGA przystąpiła do Porozumienia na rzecz sprawiedliwej transformacji energetycznej Wielkopolski wschodniej. Porozumienie rozpocznie wzajemną współpracę stron w zakresie uczestnictwa subregionu w ramach Platformy Wsparcia Regionów Górniczych (Platforma Węglowa).

Grupa ENERGA posiada prawo do terenów pokopalnianych o pow. powyżej 300 ha. Planuje na nich realizację kilku przedsięwzięć w obszarze OZE. Doskonała współpraca z przedstawicielami gminy Przykona spowodowała, że obecnie w trakcie realizacji jest projekt budowy Farmy Wiatrowej 30 MW „Przykona”. Kolejne projekty są w trakcie przygotowywania.

Pełnomocnik Zarządu Województwa Wielkopolskiego zawarł porozumienie z Zarządem ENERGA S.A. Jednocześnie Wójt Gminy Przykona podpisał List Intencyjny z zarządem Energa SA..

– Dzisiejsze wydarzenie znakomicie wpisuje się w naszą strategię rozwoju i realizacji inwestycji w obszarze centrum odnawialnych źródeł energii. Podpisujemy List intencyjny, który mam nadzieję rozpocznie wzajemną owocną współpracę i rozszerzy ofertę projektów inwestycyjnych regionu.  Mamy ambicje, aby na tych terenach zbudować wzorcowe Centrum OZE Grupy ENERGA. Zastosujemy różne rozwiązania w zakresie paneli fotowoltaicznych, jak również różne technologie magazynowania energii – – mówi kierujący Grupą Energa prezes Grzegorz Ksepko.

Tereny pokopalniane leżące na terenie gminy Przykona to nieruchomości będące w posiadaniu Grupy ENERGA, co stwarza doskonałą okazję do rozpoczęcia nowych przedsięwzięć w obszarze OZE.  W trakcie realizacji jest już projekt budowy Farmy Wiatrowej „Przykona”, w przygotowaniu są kolejne – dwie farmy fotowoltaiczne oraz magazyny energii, które w znaczący sposób wpłyną na strategię zarządzania energią elektryczną.

Prace przy budowie Farmy Wiatrowej Przykona rozpoczęły się w kwietniu tego roku

Spółka Energa Invest, odpowiedzialna za kompleksowe przygotowanie oraz realizację inwestycji, wydała polecenie rozpoczęcia prac i przekazanie placu budowy generalnemu wykonawcy. Nowa farma wiatrowa Grupy  Energa ma być gotowa w II kwartale 2020 roku.

Instalacja jest zlokalizowana w gminie Przykona na terenach poeksploatacyjnych i zrekultywowanych po Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. Została zaprojektowana w oparciu o najnowsze dostępne technologie przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa obsługi. Projekt wpisuje się w rewitalizację tego obszaru, tereny poprzemysłowe zostaną wykorzystane do produkcji zielonej energii, co znacząco wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego regionu. Wszystko to z poszanowaniem interesów lokalnej społeczności.

materiał prasowy


Tagi: , , , , , ,

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.