Przykona. Komu przeszkadza altana w Psarach?

Altana w Psarach (fot. Turek24)

Na początku kwietnia na jednym z lokalnych portali (nie naszym) ukazał się artykuł “Libacje zamiast integracji. Czy mieszkańcy Psar doczekają się spokoju?”. Po jego publikacji, jak poinformował nas sołtys Tomasz Łuczak mieszkańcy poczuli się obrażeni nierzetelnymi informacjami w nim zamieszczonymi. Redakcja Turek24 otrzymała list podpisany przez sołtysa Psar z prośbą o jego publikację, co też poniżej czynimy. 

Prostuję nierzetelne informacje

Trzeciego kwietnia na mało znanym portalu ukazał się artykuł pt. Libacje zamiast integracji. Czy mieszkańcy Psar doczekają się spokoju? Po jego przeczytaniu zadzwoniłem do pani redaktor, aby umówić się na rozmowę w sprawie tego absurdalnego artykułu. Jednak pani redaktor nie zgodziła się na rozmowę ze mną w tej sprawie. Dlaczego? Nie wiem. Informacje w tym artykule miały chyba na celu obrazić mieszkańców Psar, a wypowiedzi w nim zawarte wydały mi się nieprawdziwe.

Postanowiłem więc osobiście porozmawiać z mieszkańcami na temat tejże altany i czy faktycznie boją się tamtędy wieczorem przechodzić. Chodziłem od domu do domu i rozmawiałem z domownikami. Nikt z nich nie zgodził się z informacjami zawartymi na portalu. Mieszkańcy poprosili mnie również, żebym te pomówienia jak najszybciej sprostować.

Faktem jest, że starsza młodzież spotyka się tam od czasu do czasu, ale zawsze zachowuje się cicho i przed godziną 22.00 rozchodzą się do domu. Kto był sprawcą bałaganu zostawionego pod altaną w dniu 2 kwietnia o godzinie 21.37, tego się już nie dowiemy. Zainstalowany monitoring w tym czasie nie działał. Po tym incydencie została zamontowana dodatkowa kamera, skierowana wyłącznie na altanę. Na chwilę obecną wszystko działa. Mieszkańcy również zapewniali mnie, że nie udzielali wywiadu żadnemu dziennikarzowi z portalu. Zatem z jakimi mieszkańcami rozmawiała pani redaktor? Wychodzi na to, że nie byli to mieszkańcy Psar.

Na koniec pozostaje mi pogratulować instynktu dziennikarskiego pani redaktor z lokalnego portalu, która szuka afery tam, gdzie jej nie ma, wypaczając przy tym fakty. Zapewne ma to na celu zwiększyć poczytności portalu, ale zazwyczaj przynosi to odwrotny skutek. Jednak gdyby pani zdecydowała się na rzetelny artykuł na temat boiska rekreacyjno-sportowego w Psarach, zapraszam Panią na rozmowę w szerszym i obiektywnym gronie.

Tomasz Łuczak
Sołtys Psar


Tagi: , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.