Turek. Chcą założyć Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Turkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku? Dlaczego nie? Zaangażowanie lokalnych seniorów w wiele obszarów aktywności społecznej, zaowocowało chęcią powołania do życia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W najbliższą środę, 27 września o godz. 12.00 w Miejskim Domu Kultury w Turku odbędzie się spotkanie założycielskie, na którym zatwierdzony zostanie statut TUTW, a także wybrany Zarząd Stowarzyszenia.

Wiele osób nierzadko dopiero na emeryturze znajduje czas na naukę i poszerzanie swojej wiedzy. Szansę taką dają właśnie UTW. Uniwersytety pobudzają także do aktywności, dają możliwość nawiązania nowych znajomości i spędzenia czasu w dobrym towarzystwie. To także wykorzystanie potencjału osób starszych na rynku pracy. Ich wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego.

Jak działają Uniwersytety Trzeciego Wieku?

Uniwersytety działają podobnie jak szkoły wyższe, podobnie zorganizowany jest rok akademicki (podział na dwa semestry). Zazwyczaj w ramach wpisowego słuchaczki i słuchacze uprawnieni są do udziału w wykładach, które w zależności od uniwersytetu odbywają się raz lub kilka razy w miesiącu. Możliwe jest również dofinansowanie z budżetu miasta lub regionu, różne formy sponsoringu, czy granty. Oferta programowa uniwersytetów obejmuje: wykłady, seminaria, lektoraty języków obcych, warsztaty, zajęcia ruchowe, rekreacyjne, imprezy kulturalne, turystyczne, okolicznościowe oraz kursy i szkolenia.

Jak będzie w przypadku turkowskiego uniwersytetu –  zobaczymy, ale już sam pomysł jest godny pochwały.

Założenia i cele TUTW

Z założenia Turkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma być organizacją pozarządową i opierać swoją działalność na społecznej pracy członków. Wśród najważniejszych celów Stowarzyszenia warto wymienić działalność o charakterze propagatorskim, edukacyjnym i promocyjnym w zakresie: nauki, i edukacji, kultury i sztuki, krajoznawstwa oraz organizacji aktywnego wypoczynku członków, ochrony i promocji zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem aktywnego wypoczynku, stymulowania rozwoju osobowego, aktywizacji społecznej oraz promocji i organizacji wolontariatu – czytamy na stronie MBP w Turku.

Oferta zajęć dla seniorów, będzie możliwa dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami samorządowymi: Miejskim Domem Kultury, Muzeum Miasta im. Józefa Mehoffera, Miejską Biblioteką Publiczną, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz organizacjami  pozarządowymi – m.in. Stowarzyszeniem „Tu i Teraz”.

Wszystkich bez względu na wiek, którzy zainteresowani są powołaniem Stowarzyszenia Turkowski Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy do MDK, 27 września na godz. 12.00.


Tagi: , , , , , , , ,

« Listopad 2019 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
śr 20

Turek. Zbiórka używanych zabawek

6 listopada - 2 grudnia
śr 20

Wystawa “Nasza Polska w sercu Władysławowa”

11 listopada godz. 10:00 - 11 grudnia godz. 18:00
śr 20

Wystawa. „Turek 2019” – triennale

15 listopada - 31 grudnia
śr 20

Turek. Biesiada Piosenki z myszką

20 listopada godz. 16:00 - 18:00
czw 21

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.