Krystyna Urbaniak: Kandyduję, bo siła jest kobietą

Krystyna Urbaniak: Siła jest kobietą

Krystyna Urbaniaklat 62, dwie dorosłe córki i czwórka wnuków. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z pogłębioną wiedzą w zakresie finansów na licznych studiach podyplomowych

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów. Współtworzyła i zarządzała z sukcesem wielomilionowymi budżetami w firmach Miranda i Profim. Posiada również doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych i ich właściwym wykorzystywaniu.

Rób to co lubisz, a nie będziesz musiał pracować – to dewiza życiowa Krystyny Urbaniak.

Jestem przeciwnikiem obietnic bez pokrycia, bez wskazania źródeł finansowania. Nie obiecuję niczego. Zapewniam, że będę strażnikiem efektywnego wydawania środków budżetowych z myślą nie tylko o okresie kadencji, ale z myślą o przyszłości i rozwoju Turku i powiatu, bo Turek ma przyszłość…

Dlaczego kandyduję do rady powiatu?

Po pierwsze

Pierwszy powód dla którego zdecydowałam się wziąć czynny udział w tych wyborach wskazałam powyżej. Jest to obietnica bycia strażnikiem racjonalnego wydawania środków budżetowych.

Po drugie

Od lat w samorządach widzę ciągle niemalże te same osoby, zasiadające w radach, w komitetach, na pierwszych miejscach list wyborczych. Czy tak jest dobrze? Z pewnością mają doświadczenie, ale mają również utarte przyzwyczajenia i czy przypadkiem nie widzą problemów ciągle w taki sam sposób i to ich nie ogranicza?

Po trzecie

W ostatnich latach zrodził się w Polsce nowy ruch społeczny, jakim jest „Nowoczesna”. Jestem sympatykiem tego ugrupowania, zwłaszcza dlatego, że jest tam wiele kobiet – mądrych, odważnych, trwających do końca w swoich przekonaniach. To jest to, co warto byłoby przenieść na grunt lokalnych społeczności. W naszej rzeczywistości kobieta jest często uzupełnieniem na listach wyborczych (jestem daleka od obrażania tych Pań, które w samorządzie skutecznie działają). Ciągle jednak jest nas za mało.

A przecież często można spotkać się ze stwierdzeniem, że „siła jest kobietą”.

Po czwarte

Znam potrzeby młodych ludzi, zwłaszcza matek pracujących i wychowujących dzieci. Potrzebują wsparcia, by mogły realizować się zawodowo. Potrzeba żłobków, przedszkoli czynnych dłużej niż do godziny 16:00, placówek wsparcia rozwoju dziecka, itp. Są to sprawy, które można załatwić bez większych nakładów finansowych – potrzeba niewielkich środków i lepszej organizacji szkolnictwa na etapie przedszkolnym i szkolnym.

Po piąte

Zrewidowałabym wszystkie obietnice wyborcze, bo jak je czytam, to dla mnie bardzo często wzajemnie się wykluczają. Nie da się bowiem zlikwidować (niemalże dla wszystkich) podatku od  nieruchomości z jednej strony i planować potężne inwestycje z drugiej. To jest nierealne.

My jako społeczeństwo powinniśmy to zauważyć – to jest populizm.

Po szóste

Zbyt mało czynimy w naszej lokalnej społeczności w kwestii ochrony środowiska. Nie chodzi mi tylko o segregację śmieci, której tak naprawdę nie ma, ale o inne działania programowe mające związek z tym obszarem. Jak na razie z moich obserwacji wynika, że ograniczamy powierzchnię zieloną zamieniając ją na parkingi. A tutaj potrzebna jest równowaga.

Mogłabym wymienić jeszcze inne powody (w obszarze szkolnictwa, infrastruktury, wspierania firm, które dają zatrudnienie młodym, wykształconym ludziom, itp.) – te wydają mi się najważniejsze, a nie zawsze poruszane przez inne opcje polityczne.

Wierzę głęboko w to, że mogę wnieść do samorządu nowe spojrzenie: dyscyplinę finansów publicznych, racjonalizację środków, rachunek ekonomiczny w ich wydawaniu z myślą nie tylko o dniu dzisiejszym, ale przede wszystkim o przyszłych pokoleniach mieszkańców powiatu tureckiego.

Krystyna Urbaniak
poz. nr 3, Lista nr 4


Tagi: , ,

Kalendarz wydarzeń

« Czerwiec 2019 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
pon 24

Turek. Wystawa Na zdrowie

6 maja - 27 czerwca
pon 24

Kino TUR. Panda i banda

21 czerwca - 24 czerwca
pon 24

Kino TUR. Trzy kroki od siebie

21 czerwca - 24 czerwca
pt 28

Kino TUR. Aladyn

28 czerwca - 1 lipca
pt 28

Kino TUR. John Wick 3

28 czerwca - 1 lipca
sob 29

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.